Allianz bude aj naďalej pomenovávať štadión Juventusu Turín


			Allianz bude aj naďalej pomenovávať štadión Juventusu Turín
2.4.2020 Zahraničie

Popri negatívnych informácií, ktoré majú spojitosť s koronavírusovou epidémiou, sa objavila pre fanúšikov talianskeho Juventusu aj jedna dobrá správa.

Allianz pokračuje v kooperácii s týmto popredným talianskym futbalovým celkom, ktorý sa pýši rekordným počtom titulov. Až do roku 2030 si zaistil titulárne partnerstvo so štadiónom. Súčasťou balíka sú aj ďalšie sponzorské práva.

Popri mene v názve štadiónu si zaistil Allianz aj ďalšie práva vo vzťahu k ženskému družstvu futbalistiek Juventusu a logo bude aj na tréningových setoch profi hráčov a hráčok. Podľa oznámenia médií stál tento balík Allianz asi 103,1 milióna EUR. 

„Máme radosť z rozšírenia partnerstva so spoločnosťou Allianz, jednej z globálne najaktívnejších značiek v profesionálnom športe. Naša nová dohoda obsahuje väčší rozsah práv a spolupráce. Bude tiež viditeľné každý deň na tréningových plochách, a samozrejme, počas hracích zápasových dní. A okrem toho môžeme s istotou tvrdiť, že náš štadión ponesie až do 30. júna 2030 meno poisťovne Allianz," zhrnul základné body dohody Giorgio Ricci, šéf futbalového areálu Juventusu v Turíne. 

A taliansky náprotivok, CEO spoločnosti Allianz SpA, Giacomo Campora pre médiá doplnil: „Od dnes je naša väzba na Juventus ako na národnej, tak i medzinárodnej úrovni pevnejšia, ešte dlhodobejšia a platnejšia. Nepredĺžili sme len titulárne partnerstvo spájajúce štadión top futbalistov so značkou Allianz až do roku 2030, ale došlo k identifikácii mnohých doplnkových sponzorských aktivít spájajúcich meno Allianz s prvým tímom Juventusu. Tie znamenajú hlbší a významnejší angažmán pre tento športový klub.“ 

Allianz vstúpil do spolupráce s Juventusom Turín v roku 2017. Prvé obdobie s právami na meno Allianz v názve domáceho štadióne malo podľa dohody trvať od 1. júla 2017 do 30. júna 2023. Teraz boli práva predĺžené. Turín je siedmym mestom, v ktorom Allianz prepožičala svoj názov miestnym futbalovým klubom po Mníchove, Sydney, Londýne, Nizza, Sao Paule a Viedni. Aj táto rôznorodá voľba odkazuje na spoločnosť Allianz ako globálneho hráča v poisťovníctve.  

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články