Zamestnanci Allianz – SP: Poisťováci pomáhajú celý rok


			Zamestnanci Allianz – SP: Poisťováci pomáhajú celý rok
21.12.2015 Tlačové správy

Popri svojich pracovných povinnostiach venujú zamestnanci Allianz – Slovenskej poisťovne svoj čas, energiu a prostriedky pre tých, ktorí to najviac potrebujú a počas celého roka sa zapájajú do charitatívnych zbierok a dobrovoľníckych projektov.

 

Šatstvo, papier, či vrchnáky ako pomoc núdznym

Najčastejšie sa zamestnanci Allianz - SP zapájajú do zbierok šatstva a potrieb, ktoré poisťovňa organizuje vždy na jar a na jeseň. Pravidelne odovzdáva približne tonu vecí občianskym združeniam, ktoré pomáhajú ľuďom v núdzi, napríklad Ain Karim, Domov pre každého, Samaria a ďalšie.

Angažovanosť zamestnancov sa ukázala aj pri zbierke plastových vrchnákov. Vyzbierali spolu sedem plných vriec vrchnákov, ktoré sa využili na zaplatenie liečby chorého dievčatka. Zbierku zastrešovalo občianske združenie Koleso záchrany, ktoré si v Allianz – SP vyzdvihlo aj 214 kilogramov papiera a v zberni zaň dostalo hygienické potreby pre svojich klientov.

Manažéri poisťovne pomáhajú nevidiacim

Tento rok sa po prvýkrát zamestnanci Allianz - SP aktívne zapojili do Dňa bielej palice, ktorej hrdým partnerom je Nadácia Allianz. Akcia, ktorú vždy v októbri organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska spolu s Prezídiom Policajného zboru SR, má za cieľ vychovávať vodičov k ohľaduplnosti voči nevidiacim chodcom. Manažéri a referenti najväčšej slovenskej poisťovne stáli na priechodoch pre chodcov v slovenských mestách, kde pomáhali figurantom pri prechádzaní cez cestu a evidovali štatistiky o správaní vodičov.

Krajšie priestory

Zamestnanci Allianz - SP už niekoľko rokov nechýbajú ani na najväčšom podujatí firemného dobrovoľníctva Naše Mesto. Tento rok si 40 poisťovákov vyhrnulo rukávy a upravili areál bratislavského sídliska v časti Kopčany a školy Intelekt v Bratislave, vyčistili okolie Kamenného mlyna v Trnave a zútulnili priestory košického centra Ligy proti rakovine.

Kreativita a šikovnosť zamestnancov na pomoc núdznym

Nedávno v priestoroch Allianz – SP zorganizovali voňavý vianočný trh, do ktorého sa zapojilo viacero šikovných zamestnankýň. Napiekli skvelé vianočné dobroty, ktoré si ostatní kolegovia mohli zakúpiť za dobrovoľný príspevok. Výťažok v hodnote 246 eur putuje občianskemu združeniu Vŕba, ktoré sprevádza onkologických pacientov počas neľahkej liečby ich choroby.

Medzi zamestnancami sú veľmi obľúbené aj kreatívne a sezónne predajné trhy. Chránené dielne a domy sociálnych služieb ako MOST, Manna, či Dom Svitania, na nich ponúkajú výrobky svojich klientov. V spolupráci s Národnou transfúznou službou SR sa v priestoroch poisťovne pravidelne uskutočňuje darovanie krvi.

Zdroj: Allianz - Slovenská poisťovňa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články