Allianz s Volkswagenom sa rozhodli posilniť IT bezpečnosť nemeckých firiem


			Allianz s Volkswagenom sa rozhodli posilniť IT bezpečnosť nemeckých firiem
22.9.2015 Poistný trh

Najväčšia nemecká automobilka Volkswagen, sa rozhodla za pomoci poisťovacej skupiny Allianz a dvoch ďalších partnerov, brániť nemecké firmy pred kybernetickými hrozbami. Vznikla tak organizácia na podporu informovanosti a vylepšovanie bezpečnostných systémov firiem.

 

Volkswagen AG sa spojil s poisťovňou Allianz SE, farmaceutickou spoločnosťou Bayer AG a chemicko-spracovateľskou spoločnosťou BASF SE. Každá zo štyroch spomínaných spoločností vlastní 25 % podiel akcií.

Novovzniknutá spoločnosť bude sídliť v Berlíne a ponesie názov DCSO Deutsche Cyber-Sicherheitsorganisation GmbH, teda nemecká kyber-bezpečnostná organizácia. Hlavným cieľom DCSO bude podpora nemeckých firiem v oblasti ich kybernetického zabezpečenia.

Množstvo útokov na IT systémy nemeckých spoločností neustále rastie a je v záujme nemeckej ekonomiky sa na tieto nebezpečenstvá pripraviť," komentoval Lesse Osteneck, tlačový hovorca Volkswagen. „Bezpečnosť je nepostrádateľná a to platí nielen pre Volkswagen, ale aj pre všetky dnešné spoločnosti. Založením DCSO chceme zaplniť medzeru na súčasnom trhu."

Riaditeľ spoločnosti DCSO Martin Winterkorn uviedol, že IT bezpečnosť sa stáva čoraz dôležitejšou aj pre výrobcov automobilov, pretože automobilový priemysel nasleduje svetové trendy a snažia sa vyrábať inteligentné „telefóny na kolesách".

Zmienil pri tej príležitosti tohtoročný prípad, kedy hackeri v Spojených štátoch donútili automobilku Fiat Chrysler stiahnuť 1,4 miliónov automobilov na aktualizáciu softvéru palubného počítača. Dva „útočníci" sa vtedy pomocou notebooku zmocnili idúceho automobilu a prevzali nad ním kontrolu. 

V roku 2020 bude podľa odhadov Volkswagenu v západnej Európe spojených s internetom okolo 90 % všetkých automobilov, čo v kontexte súčasného množstva kybernetických útokov v Nemecku vytvára jasný dôvod vzniku takejto firmy.

Nemecké firmy zaznamenávajú straty okolo 51 miliárd euro vplyvom kybernetických zločinov spáchaných na automobiloch, na chemicko-farmaceutickom priemysle a v oblasti IT.

Spoločnosť DCSO má v pláne aktívne podporovať nemecké firmy v zlepšovaní ich bezpečnosti a ponúknuť im svoje vysoko kvalitné služby na identifikáciu kybernetických rizík a odrážanie kyber-útokov. To bude zahŕňať ako systémy včasného upozornenia, tak audity bezpečnosti firiem. Prvé služby by mala DCSO ponúknuť na začiatku roka 2016.

IT bezpečnosť sa snaží zlepšiť aj nemecká vláda v rámci svojho „projektu digitalizácie", ktorého cieľom je pokryť celú krajinu vysokorýchlostným internetom do roku 2018 a podporiť tak digitalizáciu priemyslu.

Zdroj: propertycasualty360.com

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články