Lloyds: Za kybernetické útoky zaplatia spoločnosti ročne okolo 400 miliárd dolárov


			Lloyds: Za kybernetické útoky zaplatia spoločnosti ročne okolo 400 miliárd dolárov
26.1.2015 Poistný trh

V minulom roku vydali poisťovne 2,5 miliárd dolárov na poistenie proti hackerom útočiacim na firmy.

Britská poisťovacia spoločnosť Lloyds sa vyznačuje špecializáciou na neznáme alebo vzácne riziká. Ale jeden spočiatku vzácny poistný produkt sa stal oveľa častejším ako ostatné, a tým je krytie proti hackerským útokom. Inga Bealová, generálna riaditeľka Lloyds, uviedla, že dopyt po kybernetickom poistení v posledných rokoch výrazne vzrástla. V minulom roku stála poistná ochrana spoločnosti celkovo 2,5 miliardy dolárov.

Téma kybernetickej ochrany bolo horúcou témou na tohtoročnom Svetovom ekonomickom fóre v Davose, kde sa stretli generálni riaditelia aj svetoví vodcovia. John Chambers, generálny riaditeľ Cisco Systems naznačil, že rok 2015 bude na kybernetické útoky ešte horší.

Bealová povedala, že podľa odhadov Lloyds zaplatia spoločnosti za útoky až 400 miliárd dolárov ročne, vrátane samotného poškodenia a následného prerušenia obchodného styku. Bealová, ktorá sa stala generálnou riaditeľkou len pred rokom, predpokladá, že spoločnosti majú poistený len zlomok toho, o čo celkom, vplyvom hackerov, prídu. A navyše, 90 % z celkového kybernetického poistenia bolo nakúpené americkými spoločnosťami, pričom ostatné sú stále vystavené riziku.

Zdroj: fortune.com

Autor: Lenka Kospertová, oPojištění.cz

Zdroj: fortune.com

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články