Agentúra Fitch potvrdila ratingy Allianz SE


			Agentúra Fitch potvrdila ratingy Allianz SE

Ratingová agentúra Fitch potvrdila nemeckej poisťovacej skupine Allianz SE dlhodobý úverový rating na stupni AA-. Rating finančnej sily (IFS) ponechala na stupni AA. Výhľad oboch ratingov je stabilný.

 

V prospech ratingov hovorí silná technická ziskovosť a kapitálová pozícia, široká diverzifikácia z geografického hľadiska a z pohľadu produktov, ako aj a solídna podnikateľská pozícia na jej kľúčových trhoch. Skupina profituje aj z kvalitného zloženia investícií a kapitálu.

Ziskovosť skupiny v jej divízii správy majetku PIMCO je v súčasnosti utlmená a v segmente životného poistenia zostanú podmienky na niektorých trhoch v strednodobom horizonte pravdepodobne náročné. To platí aj pre eurozónu vzhľadom na slabé vyhliadky rastu a nízke úrokové sadzby.

Podľa agentúry tiež nemožno vylúčiť, že dlhová kríza v problémových krajinách platiacich eurom sa vystupňuje. Pre rok 2016 agentúra očakáva, že ziskovosť v oblasti neživotného poistenia skupine pomôže kompenzovať slabšie výsledky v segmente správy majetku.

Allianz pôsobí na Slovensku od roku 1993, keď začala svoju činnosť ako Allianz poisťovňa. Bývalú štátnu Slovenskú poisťovňu získala v júli 2002 a zlúčila sa s ňou v januári 2003. Patrí do poisťovacej skupiny Allianz Societas Europaea, ktorá spravuje zmluvy miliónov klientov v regióne strednej a východnej Európy.

Zdroj: Allianz - Slovenská poisťovňa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články