Skupina Business Lease expanduje do Rumunska


			Skupina Business Lease expanduje do Rumunska
15.12.2014 Tlačové správy

Skupina Business Lease kúpila rumunskú spoločnosť Fleet Management Services. Zmluvné strany včera podpísali zmluvu o kúpe obchodného podielu. Expanziou svojich služieb do Rumunska si skupina Business Lease upevnila svoje postavenie v strednej a východnej Európe.

 

 

Spoločnosť Fleet Management Services SRL (FMS) patrí v Rumunsku k priekopníkom v oblasti služieb operatívneho lízingu a správy vozového parku. Lízingová spoločnosť má uzatvorených viac ako 3.000 zmlúv, vďaka čomu je najväčším nezávislým poskytovateľom lízingových služieb v Rumunsku. Harm Nijlunsing, CEO skupiny Business Lease povedal: „Kúpa spoločnosti je súčasťou našej expanznej politiky pre strednú a východnú Európu, kde trh zaznamenáva veľmi rýchly rozvoj. Naša rastová krivka má vďaka spolupráci s FMS, spoločnosťou s dobrým menom a značným portfóliom klientov, v ktorom sa nachádzajú tak medzinárodné ako aj domáce špičkové spoločností, naďalej stúpajúcu tendenciu. Expanzia je pre nás navyše príležitosťou ešte viac skvalitniť kontinuitu a zvýšiť kvalitu našich služieb v strednej a východnej Európe.

Rumunský trh, známe prostredie

Rumunsko je piata krajina v strednej a východnej Európe, kam skupina Business Lease zavítala, takže trhové prostredie už pre ňu nie je žiadna neznáma. „V roku 1996 sme začali v Českej republike, kde sme ponúkali operatívny lízing s kompletnými službami a správu vozového parku,“ povedal Harm Nijlunsing. Dnes, po osemnástich rokoch a piatich krajinách, môžeme povedať, že trh v strednej a východnej Európe veľmi dobre poznáme, vybudovali sme si na ňom dobrú pozíciu a považujeme túto časť Európy za náš druhý domáci trh.“

Kombinácia Business Lease a FMS

Za akvizíciu bol ako riaditeľ obchodného rozvoja zodpovedný Philip Aarsman. Podľa jeho slov: „Rast a expanzia našich medzinárodných zákazníkov v tomto regióne viedli k zvýšeniu dopytu po kvalitných službách, najmä v Rumunsku. Rumunsko má strategickú polohu, ekonomický rast, veľký trh a vzdelanú pracovnú silu s vynikajúcimi jazykovými schopnosťami, takže ako nový člen EÚ ponúka medzinárodným spoločnostiam obrovský potenciál. Kombinácia spoločností Business Lease a FMS je dokonalé spojenie z hľadiska trhovej stratégie, obchodnej inteligencie, kultúry aj ambícií. FMS dobre pozná lokálny trh a je to solídna organizácia. Skupina Business Lease môže FMS povzniesť na medzinárodnú úroveň, poskytnúť medzinárodných zákazníkov a skúsenosti.

 

Business Lease Slovakia

Zdroj: Business Lease Slovakia

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články