Business Lease je na trhu lízingu úspešný už 25 rokov


			Business Lease je na trhu lízingu úspešný už 25 rokov
20.5.2014 Tlačové správy

Popredný poskytovateľ operatívneho lízingu každoročne zvyšuje počet klientov a vozidlový park.

 

Nadnárodná spoločnosť Business Lease, popredný poskytovateľ operatívneho lízingu v Holandsku a v regióne Vyšehradskej štvorky, vzrástla v minulom roku o trinásť percent a v tomto roku očakáva ďalší rast o minimálne desať percent. „Hlavným cieľom spoločnosti je aj naďalej starať o našich zákazníkov  čo najlepšie. Sekundárnym  cieľom je vytvárať ďalej ziskový rast,“ podotkol pri príležitosti 25. výročia skupiny generálny riaditeľ Business Lease Slovakia BjörnvandenBerg. Firma u nás pôsobí 15. rokov.

 

V piatich krajinách

Business Lease vznikla pred 25 rokmi v Holandsku ako malá lízingová spoločnosť poskytujúca operatívny lízing pre asi 3 500 vozidiel.  V roku 1996 ju odkúpila spoločnosť AutoBinck, ktorá sa tak popri predaji áut chcela stať aj plnohodnotným poskytovateľom služieb. Business Lease to však pomohlo odštartovať vlastný rast. O desať rokov už spravovala 20 tisíc vozidiel. Dnes ich spravuje vyše 40 tisíc na piatich trhoch. „Za rozmachom spoločnosti stáli rast trhu a expanzia do strednej Európy,“ dodáva BjörnvandenBerg. Okrem domovského Holandska pôsobí Business Lease na Slovensku, v Česku, v Maďarsku a v Poľsku.  

 

65 % verzus 16 %

Skupina Business Lease s príchodom výkonného šéfa HarmaNijlunsinga razí od roku 2005 v rámci svojich služieb novú filozofiu – „Samecars, bettercare.“ Teda autá sú všade rovnaké, no poskytovať klientom tú najlepšiu starostlivosť je pre Business Lease prioritou. Firmám poskytuje operatívny lízing, teda mobilitu namiesto vlastnenia áut. Firmy si tak vozidlá obstarávajú za cudzie zdroje. Nevlastnia ich, no počas trvania lízingu využívajú pri pravidelných mesačných platbách vozidlá a všetky náležité služby. „Každý trh má, prirodzene,  svoje špecifiká. Niekde sú to iné podmienky registrácie auta, inde zas rozdielne dopravné pokuty, v krajinách sú rôzne aj dane. Tým sa vytvoria drobné zmeny v našich interných procesoch. No pokiaľ ide o služby v rámci operatívneho lízingu, tie na 98 % poskytujeme všade rovnaké,“ konštatuje BjörnvandenBerg. Ako však upozorňuje, rozdielnosť trhov je z hľadiska využívania operatívneho lízingu firmami.

„Napríklad v Holandsku využíva operatívny lízing 65 % všetkých firemných vozidiel. Na Slovensku je to menej ako 16 %,“  porovnáva vandenBerg. Business Lease bola pritom prvá, ktorá pred 15 rokmi priniesla na náš trh operatívny lízing a vyhovela tak väčším, zväčša nadnárodným firmám, ktoré naň boli zvyknuté v zahraničí. Dôvod, prečo na Slovensku stále nie je operatívny lízing bežným prostriedkom firiem, aby si uvoľnili vlastné prostriedky na investície, je zvyk a tradícia autá vlastniť. „Stále si dosť firiem neuvedomuje, že platenie len za využívanie auta je oveľa atraktívnejším a ekonomickejším riešením,“ podotýka.

 

Očakáva sa rast

Trh operatívneho lízingu by však mal rásť v  stredo- a východoeurópskom regióne. Nielen preto, že vo vývoji podmienok na jednotlivých trhoch bude istá podobnosť, ale aj vďaka postupnej vyspelosti firiem. „Viac spoločností bez ohľadu na veľkosť tiež začne objavovať pohodlie mobility služieb, ktoré im Business Lease poskytuje,“ hovorí. V našom regióne by operatívny lízing mohol vzrásť tento rok o desať percent. To je tiež dôvod, prečo sa chce skupina posilniť a aj rozšíriť do iných krajín strednej a východnej Európy.

„Priebežne hodnotíme nové príležitosti. V súčasnosti je skupina Business Lease v pokročilej fáze expandovania do novej krajiny v rámci regiónu strednej a východnej Európy. Okrem toho sa pozeráme aj po iných príležitostiach už na existujúcich trhoch, vrátane Slovenska,“ poznamenal BjörnvandenBerg.

 

Business Lease

Zdroj: Business Lease

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články