Najčastejšie spôsobujú škody na domoch zrážky a víchrice


			Najčastejšie spôsobujú škody na domoch zrážky a víchrice
1.7.2021 Škody

Vyčíňanie vetra stojí za každou siedmou škodou spôsobenou živlami na slovenských domácnostiach.

Najviac živelných škôd na bytoch či domoch na Slovensku spôsobujú atmosférické zrážky. Za 15 rokov sa zrážky podpísali na viac ako sedemnástich percentách všetkých živelných poistných udalostí. Len tesne za nimi nasledujú víchrice. Ich zastúpenie na škodách na nehnuteľnostiach predstavuje pätnásť percent.

„Z údajov od roku 2005 vychádza, že víchrice spôsobili takmer každú siedmu škodu na domoch na Slovensku,“ hovorí Zuzana Adamcová, analytička skupiny Wüstenrot.

Slovenské domácnosti najčastejšie hlásia živelné škody spôsobené atmosférickými zrážkami či víchricami. Tieto dva živle spoločne spôsobili až tretinu všetkých živelných poistných udalostí za posledných 15 rokov. Vyplýva to z analýzy zastúpenia škôd, ktoré so svojimi klientami riešila poisťovňa Wüstenrot od roku 2005.

Z hľadiska jednotlivých rokov boli na Slovensku pri vyčíňaní vetra najškodovejšie roky 2007, 2008 a 2017. Počas týchto troch rokov víchrice zapríčinili viac ako 40 percent zo všetkých veterných škôd na domoch a bytoch od roku 2005. Pri atmosférických zrážkach viac ako tretinu škôd za celých 15 rokov spôsobila trojica rokov 2013, 2010 a 2014.

„Tretie v poradí živelných škôd na domoch a bytoch je krupobitie. Práve krupobitie sa na nahlásených poistných udalostiach podieľa ôsmimi percentami. A takmer na rovnakej úrovni sú škody spôsobené záplavami,“  uzatvára Zuzana Adamcová.

Zdroj: Wüstenrot

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články