Allianz - SP: Šťastné a veselé, bez poistných udalostí!


			Allianz - SP: Šťastné a veselé, bez poistných udalostí!
18.12.2014 Škody

Počas sviatkov radosti a pokoja sa nehody stávajú častejšie ako v ostatnom období. Ľudia sú zatvorení doma, často sú nervózni a niekedy povzbudení alkoholom. Možno aj preto je na Vianoce poistných udalostí požehnane. Allianz – Slovenská poisťovňa má niekoľko príkladov z minulého roka.

 

 

Najčastejšie „vianočné“ škody

Cez vianočné obdobie klienti hlásia krádeže či vlámania. Väčšinou do chát a záhradných domov, ktoré sú často opustené. Každý rok sú medzi najfrekventovanejšími poistnými udalosťami aj požiare, vznikajú napríklad od sviečok na stole, od adventných vencov alebo pri varení. Požiar môže vzniknúť aj skratom v elektrických svetlách na stromčeku a tiež pri zvýšenom prechodovom odpore v elektrických zásuvkách, napríklad pri zapájaní rôzneho osvetlenia.

Niektorým rodinám neprospieva stretnutie všetkých členov za jedným stolom. „Mali sme hlásené prasknutie stropu v bytovom dome, následkom hádky v byte na vyššom poschodí,“ hovorí Jozef Hrdý, riaditeľ odboru likvidácie poistných udalostí v Allianz – Slovenskej poisťovni.

Poistné udalosti cez zimné prázdniny vznikajú aj v cestovnom poistení. Na lyžovačkách sú to odreniny, zlomeniny a vykĺbeniny, v horšom prípade aj poranenia hlavy a chrbtice. V poistení vozidiel sa stávajú dopravné nehody, ktoré vzniknú následkom požitia alkoholu.

Kuriózne poistné udalosti

Minulý rok vznikla poistná udalosť zo zdobenia stromčeka. Otec sa ako najvyšší člen rodiny postavil na stoličku a snažil sa na vrchol stromu upevniť hviezdu. Okolo neho sa však motal pes, ktorý svojho pána zhodil zo stoličky. Otca odviezli do nemocnice so zlomeninou stehennej kosti a Vianoce prežil s nohou v sadre. Úraz je jedno zo základných rizík v životnom poistení, a tak mu poisťovňa náhradu škody vyplatila.

Likvidátori Allianz – SP už niekoľkokrát riešili aj škodu spôsobenú elektrickým skratom. Takýto prípad sa stal aj rodine, ktorá sa rozhodla vymeniť staré elektrické svetielka na stromček. V nových svetlách však hneď v prvý deň vznikol skrat, ktorý spôsobil požiar. Našťastie, zhorela len časť výzdoby a pár darčekov.

V mnohých rodinách je ešte stále tradíciou plávajúci kapor vo vani. V rodine nášho klienta zverili opateru kapra do rúk malej dcérke. Pri strážení sa rozhodla, že mu dopustí vodu, po chvíli však na stráženie kapra zabudla a rodina vytopila okrem svojho bytu aj byt suseda. Škodu na oboch bytoch poisťovňa uhradila z poistenia domácnosti a z poistenia zodpovednosti za škodu vinníka.

Kuriózna nehoda sa stala aj mužovi, ktorý manželke na Vianoce kúpil nové auto. Chcel ju prekvapiť a auto zaparkoval pred domom, no v zhone zabudol zatiahnuť ručnú brzdu. Keď manželku vyzval, aby sa išla na balkón pozrieť na svoj darček, nové auto už bolo zaparkované v kufri susedovej Škody 120. Škodu na Škode suseda vyplatila poisťovňa z vinníkovho PZP.

 

Allianz - Slovenská poisťovňa

Zdroj: Allianz - Slovenská poisťovňa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články