Skupina Generali si naďalej drží solídnu kapitálovú pozíciu


			Skupina Generali si naďalej drží solídnu kapitálovú pozíciu

Jej prevádzkový výsledok vzrástol na 3,9 miliardy (+ 9.1 %) EUR a čistý zisk sa zvýšil na 2,2 miliardy EUR (+ 16.6 %).

Prehľad základných ukazovateľov:

  • Prevádzkový výsledok Skupiny Generali sa zvýšil a nachádza sa na úrovni 3,9 miliardy EUR (+ 9,1 %), a to vďaka pozitívnemu vývoju vo všetkých segmentoch.
  • Čistý zisk Skupiny Generali dosiahol 2,163 miliardy (+ 16,6 %).
  • Nárast predpísaného poistného v rámci poistenia majetku a zodpovednosti dosiahol 4,3 % vďaka vývoju na hlavných trhoch Skupiny. V životnom poistení zasa presiahol 10 miliárd EUR (+ 24,5 %), pričom technické rezervy zo životného poistenia dosiahli hodnotu 363,3 miliárd EUR (+ 5,8 %).
  • Technická výkonnosť v rámci poistenia majetku a zodpovednosti zostáva aj naďalej na vynikajúcej úrovni s kombinovaným ukazovateľom 92,5 % (- 0,3 percentuálnych bodov) a marža nového biznisu v rámci životného poistenia je na úrovni 4,28 % (- 0,25 percentuálnych bodov).
  • Celkové hrubé predpísané poistné dosiahlo úroveň 51,4 miliárd EUR (+ 3,2 %), vďaka zlepšeniu tak v segmente životného poistenia, ako aj v poistení majetku a zodpovednosti.
  • Miera solventnosti naďalej zostáva na solídnej úrovni 204 %.

Cristiano Borean, finančný riaditeľ Skupiny Generali, vyhlásil: „Skupina Generali dosiahla v prvých deviatich mesiacoch tohto roka skvelé výsledky vďaka rastu vo všetkých obchodných líniách. Potvrdili sme našu technickú výkonnosť, a to najmä v segmente poistenia majetku a zodpovednosti, kde sme dosiahli vynikajúci kombinovaný ukazovateľ a ďalší rast poistného, ​​rovnako ako aj v segmente životného poistenia vďaka solídnej marži nového biznisu a čistého prírastku prostriedkov. V kontexte pretrvávajúcich nízkych úrokových mier zostáva kapitálová pozícia Skupiny Generali naďalej solídna.“

 

Zdroj: Generali

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články