Rakúšania sa do dôchodku celkom tešia


			Rakúšania sa do dôchodku celkom tešia
11.10.2019 Zahraničie

Aktuálna štúdia spoločnosti Telemark Marketing v spolupráci s iniciatívou Seniors4success ukázala očakávania rakúskej verejnosti k téme penzie a spokojnosti dôchodcov so životom v postproduktivnej fáze. 

Štúdia ukazuje, že prevažuje pozitívne vnímanie. Ľudia sa na dôchodok tešia. Dve tretiny zamestnaných osôb chce aj v penzii ďalej pracovať: buď v dobročinných aktivitách, alebo za peniaze (v roku 2017 to bola necelá polovica).

Súčasne vzrástol odpor voči zastropovaniu privyrobiť k penzii, čo súvisí s vyššou pracovnou aktivitou súčasných dôchodcov. Takmer štvrtina (23 %) sa do penzie vyslovene teší, u ďalších 31 % prevažuje tešenie nad obavami. Neutrálny postoj zaujíma 39 %, zatiaľ čo obavy vyjadrilo necelých 7 % opýtaných. 

80 % pracujúcej populácie už od veku 45 rokov premýšľa o tom, ako by si chceli usporiadať svoj život v penzii. Väčšinou pritom akceptujú vyšší vek odchodu do dôchodku, ktorý bol medzitým stanovený. Za ideálny čas nástupu do dôchodku považujú teraz 62 rokov, keď ešte pred dvoma rokmi bola o 2 roky nižšia (60).  


Mohlo by vás zaujímať: Pri úhradách faktúr zmapovali 17 krajín Európy a Slovensko je najhoršie


V porovnaní s rokom 2017 uvádzalo však dvakrát toľko respondentov, že boli „k odchodu do penzie nútení", a to väčším či menším tlakom. Na dôchodok sa cielene pripravuje teraz viac ľudí ako v minulosti: aktuálne to uviedlo 42 % oslovených, zatiaľ čo v roku 2017 sa aktívne chystalo na penziu len 17 % opýtaných. 

Hlasnejšie sú požadované opatrenia na odstránenie chudoby žien v starobe a podstatné zvýšenie minimálnych penzí. Všeobecně sa dá povedať, že vzťah k postproduktivnímu obdobiu v živote sa v Rakúsku za posledné dva roky posunul a táto téma v myslení ľudí významne rezonuje. 

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

pôžičku

Claudia Klein,  6. 11. 2019

Potrebujete pôžičku na konsolidáciu dlhu za prijateľnú úrokovú sadzbu? Alebo potrebujete pôžičku z osobných dôvodov alebo potrebujete pôžičku na založenie firmy alebo rozšírenie podnikania atď. Zainteresované strany by nás mali kontaktovať kvôli získaniu ďalších informácií prostredníctvom tohto e-mailu: | spotcapglobalservices@gmail.com | alebo nám napíšte na WhatsApp: +4915758108767 |

Pokiaľ ide o pôžičky online, sme veľmi spoľahliví a dôveryhodní. Kontaktujte nás ešte dnes. Je nevyhnutné, aby ste spolupracovali so správnou spoločnosťou. Pomôžeme vám získať najlepšiu cenu za pôžičku bez ohľadu na váš kredit !!! Ak hľadáte akúkoľvek pôžičku, musíte prísť na správne miesto. Kontaktujte nás ešte dnes pre viac informácií prostredníctvom e-mailu: | spotcapglobalservices@gmail.com | alebo nám napíšte na WhatsApp: +4915758108767 |

RSS

Súvisiace články