Nemecko: Najobľúbenejšie komerčné poistenie očami odborníkov


			Nemecko: Najobľúbenejšie komerčné poistenie očami odborníkov
3.9.2013 Zahraničie

Poisťovne Allianz, Axa a VVN Allgemeine sú v Nemecku favoritmi sprostredkovateľov pokiaľ ide o poistenie podnikateľov. Vyplýva to z analýzy, ktorú zverejnil AssCompact II/2013.

Na otázky odpovedalo celkom 441 nezávislých sprostredkovateľov. Anketa prebehla od polovice marca do polovice apríla 2013. Drvivá väčšina opýtaných sú poisťovací makléri.
V oblasti komerčného poistenia je na nemeckom trhu veľmi silná konkurencia. Vďaka tomu štyria poskytovatelia s najväčším počtom hlasov delí od seba len 4,4 percentuálnych bodov. Vedie Allianz poisťovňa AG, ktorá je favoritom približne každého ôsmeho sprostredkovateľa.

Nasleduje Axa Versicherung AG a VHV Allgemeine Versicherung AG. Pre tieto poisťovne hlasoval každý deviaty a jedenásty poisťovací maklér. Štvrté miesto obsadila Generali Versicherung AG, pre ktorú hlasovalo okolo jednej dvanástiny účastníkov.
Piate miesto patrí R + V Allgemeine Versicherungs-AG ktorá tesne predstihla poisťovne Alte Leipziger Versicherung AG a Rhion Insurance Ltd, ktoré sú s percentuálnym podielom 6,1% spoločne na šiestom mieste.

Ôsme miesto je s podielom 3,9% spoločné pre tri spoločnosti: die Gothaer (poisťovňa si o dve miesta polepšila), die Nürnberger Allgemeine Versicherungs AG a HDI Versicherung.

VersicherungsJournal

Zdroj: VersicherungsJournal

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS