Veľká zmena v povinnom zmluvnom poistení – aj vďaka korone zaplatíte za auto menej


			Veľká zmena v povinnom zmluvnom poistení – aj vďaka korone zaplatíte za auto menej
7.7.2020 Poistný trh

Či už na svojom aute prejazdíte desaťtisíce kilometrov alebo ním chodíte len na veľký víkendový nákup, za povinné zmluvné poistenie musíte vždy platiť rovnako.

Poisťovňa Union zaznamenala po pandémii korona vírusu zvýšený počet málo vyťažovaných vozidiel a tak ide tento zaužívaný, no nie celkom spravodlivý princíp zmeniť. Teraz môžu  vodiči ušetriť na PZP spolu až 13 miliónov eur.

„Podľa našich interných štatistík, takmer 300.000 vodičov najazdí za rok menej ako 5000 kilometrov. To je denne maximálne 13 kilometrov,“ hovorí Michal Špaňár, riaditeľ poisťovní Union. Vysvetlil, že aj kvôli korone sa počet málo vyťažovaných vozidiel ešte zvýšil. 

Počas pandémie množstvo firiem zavrelo svoje kancelárie a zaviedli systém homeoffice, ľudia pracujú z domu a autá im stoja nevyužité na parkoviskách.

Mnohí ľudia si z preventívnych dôvodov zakúpili bicykle alebo elektrické kolobežky, aby sa vyhli presunom vozidlami MHD. No a veľa ľudí dokonca prišlo dôsledkom koronakrízy o prácu. V oblasti dopravy boli prevádzky taxislužieb štátom zakázané, celkovo sa zastavila aj zmluvná preprava, osobné autá či mikrobusy zostali stáť vo firemných vozových parkoch.“ hovorí Maroš Palesch, dopravný konzultant.  

„Všetky tieto dôvody nás prinútili zamyslieť sa, že by to povinné zmluvné poistenie asi malo byť lacnejšie,“ povedal M. Špaňár.

Povinné zmluvné poistenie tak môže byť lacnejšie až o 30 % a rôznym typom vodičov prinesie úsporu, ktorá v ťažkých časoch poteší. Či už ide o dôchodcov, majiteľov firiem, ktorým kvôli korona kríze stojí vo vozovom parku veľa áut, ľudí, ktorí stratili prácu,  alebo rodiny, kde je jedno auto využívané podstatne menej ako druhé. 

Príklady:
Ak v súčasnosti platí dôchodca z Holíča s autom Škoda Fabia, ktorým jazdí len z miesta bydliska na záhradu, za PZP 97,40 €, po novom by to malo byť len 68,20 €.

Trojčlenná rodina z Humenného, ktorá vlastní auto značky Toyota určené najmä na nákupy alebo víkendové jazdy, môže ročne ušetriť 35 €.

Slobodný tridsiatnik z Bratislavy, ktorý má auto značky Audi a jazdí s ním len po meste, môže ušetriť až 65 € ročne.

„Asi nikto nečakal, že by poisťovňa po koronakríze ponúkala svojim klientom zľavy. V Unione si však uvedomujeme celospoločenský dopad tejto krízy a preto sa usilujeme konkrétnymi činmi meniť životy našich klientov k lepšiemu,“ priblížil M.Špaňár.

Postup kontroly prejazdených kilometrov je jednoduchý. Po tom, ako si vodič vypočíta cenu PZP na webe, uzatvorí zmluvu, odfotí aktuálny stav kilometrov na svojom odometri a cez aplikáciu túto fotografiu odošle poisťovni.

Tri dni pred výročím poisťovňa vodiča vyzve, aby cez aplikáciu odoslal aktuálny stav najazdených kilometrov. Ak bude tento nájazd nižší ako 5000 kilometrov, pre vodiča sa nič nemení. V prípade, ak vodič najazdí viac ako 5000 km, doplatí poistné vo výške poskytnutej zľavy.

Zdroj: Union

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Pôžičku

Susan Benson,  24. 8. 2020

Dobrý deň, potrebujete naliehavý úver?
Som Susan Benson. Som veriteľ a tiež finančný konzultant.

Potrebujete pôžičku na začatie podnikania, dokončenie projektu, kúpu domu alebo auta alebo potrebujete pôžičku z iných osobných dôvodov? Ak je vaša odpoveď áno, chcem, aby ste sa obrátili na moju firmu. Poskytujeme všetky druhy úverových služieb, zabezpečené aj nezabezpečené pôžičky. Ak to čítate a viete, že potrebujete finančnú podporu, môžete nám napísať iba prostredníctvom e-mailu: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com alebo napíšte nám správu priamo na WhatsApp cez: +447903159998 a okamžite dostanete odpoveď.

Sme komplexná spoločnosť poskytujúca finančné služby a zaväzujeme sa vám pomáhať zlepšovať vaše dlhodobé a krátkodobé finančné ciele, pretože vaša finančná stabilita je naším konečným cieľom.

Pôžičky

Claudia Klein,  5. 8. 2020

Dobrý deň, volám sa Claudia Klein, som veriteľ a tiež finančný konzultant.

Potrebujete finančné posilnenie? Potrebujete pôžičku na rôzne účely? ak je vaša odpoveď áno, odporúčam vám kontaktovať svoju firmu prostredníctvom spotlightglobalservices@gmail.com | alebo nám napíšte na WhatsApp: +4915758108767 | a mať na vašom účte pôžičku do 24 hodín, pretože poskytujeme vynikajúce úverové služby na celom svete.

Ponúkame všetky druhy úverových služieb (osobné pôžičky, obchodné pôžičky a mnohé ďalšie), ponúkame dlhodobé aj krátkodobé pôžičky a tiež si môžete požičať až 15 miliónov eur. Moja spoločnosť vám pomôže dosiahnuť rôzne ciele so širokou škálou úverových produktov.

AKO ZÍSKAJEM MÔJ ÚVER Z TEJTO VEĽKEJ SPOLOČNOSTI

Linda Mark,  14. 7. 2020

AKO ZÍSKAJEM MÔJ ÚVER Z TEJTO VEĽKEJ SPOLOČNOSTI

Ahoj milí ľudia, som Linda McDonald, momentálne žijúca v Austine v Texase, USA. Momentálne som vdovou s tromi deťmi a uviazol som vo finančnej situácii v apríli 2020 a musel som refinancovať a platiť svoje účty. Snažil som sa hľadať pôžičky od rôznych úverových spoločností, súkromných aj korporátnych, ale nikdy s úspechom, a väčšina bánk odmietla môj úver, nie sú úplne koristné voči tým kapucám, ktoré ich nazývajú požičiavateľmi vlastných peňazí, že sú všetky podvodné, všetko, čo chcú, je vaša peniaze a dobre od nich nepočujete, urobili mi to dvakrát predtým, ako som sa stretol s pánom Davidom Wilsonom. Najzaujímavejšou časťou je, že moja pôžička sa na mňa previedla do 74 hodín, takže vám odporučím kontaktovať pána Davida, ak máte záujem o pôžičku a ste si istí, že mu môžete splácať načas, môžete ho kontaktovať e-mailom ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com)

RSS

Súvisiace články