Eduard Nagy, Finanzpartner: Klientom pomáhame k bohatšiemu dôchodku    


			Eduard Nagy, Finanzpartner: Klientom pomáhame k bohatšiemu dôchodku    

Eduard Nagy je vyštudovaný právnik, ktorý sa dlhodobo venuje vyhľadávaniu investičných a podnikateľských príležitostí v oblasti finančných služieb, právneho poradenstva a realitného trhu.

Pred viac ako desiatimi rokmi ste založili spoločnosť Finanzpartner. Čo stálo za vaším rozhodnutím a aká bola vtedy vaša motivácia?
Od roku 2002 sa pohybujem v oblasti finančného práva. Po skončení vysokej školy som niekoľko rokov pôsobil v Prahe, kde som pracoval vo viacerých renomovaných advokátskych kanceláriách. Prax a skúsenosti, ktoré som tu získal, boli pre mňa obrovskou školou života.

Medzi klientov, ktorých som zastupoval, patrili medzinárodné poisťovne, banky a sprostredkovateľské spoločnosti. Pre tieto inštitúcie sme spolu s kolegami vytvárali biznis plány, právne analýzy v osobitých právnych odvetviach, pripravovali dokumenty či realizovali obchodné akvizície a fúzie.

Všetky tieto nadobudnuté skúsenosti som zužitkoval v roku 2008, kedy som založil spoločnosť Finanzparter. Od začiatku som k spolupráci prizval i priateľa Igora Čečka a v tomto tandeme pokračujeme úspešne až dodnes. Začínali sme v jednej kancelárii v Bratislave a s dvomi spolupracujúcimi finančnými inštitúciami.

Dnes Finanzpartner disponuje 45 obchodnými zastúpeniami po celom Slovensku a ponúkame produkty od viac ako 50-tich finančných inštitúcií. Mojou ambíciou bola snaha založiť úspešnú profitabilnú spoločnosť, ktorá pomáha ľuďom spravovať osobné financie. Som hrdý, že po viac ako desiatich rokoch tvrdej práce môžem povedať, že sa mi podarilo túto víziu naplniť.“

Ste vyštudovaný právnik, vaša spoločnosť zabezpečuje aj právne poradenstvo. V čom vašim klientom viete poradiť a o čo je z ich strany najväčší záujem? Čo ich najviac trápi?
Počas mojej kariéry som mal to šťastie, že som získal neoceniteľné praktické skúsenosti s prípravou a realizáciou viacerých investičných projektov. Ak sa človek rozhodne pre vlastné podnikanie, častokrát si nie je vedomý administratívnej záťaže a nevyhnutných právnych úkonov, ktoré sa k rozbehu podnikania viažu.

My však chceme, aby sa obchodníci sústredili predovšetkým na predaj a servisovanie klientov. Jednou z foriem podpory, ktorú v spoločnosti Finanzparter ponúkame našim spolupracovníkom, je teda právne poradenstvo. Snažíme sa pomáhať kolegom a asistovať so všetkými právnymi úkonmi. Rovnako poskytujeme pomoc v procese získavania potrebných licencií a povolení k obchodovaniu s finančnými službami.

Ako spoločnosť poskytujete aj služby realitného trhu – o čo konkrétne ide? Sprostredkovávate aj predaj či kúpu nehnuteľností, alebo skôr finančné služby spojené s ich získaním?
V spoločnosti Finanzpartner máme snahu poskytovať klientom komplexné služby, a to priamo z jedného miesta, bez potreby obehávať desiatky bánk či realitných kancelárií. Ak má človek záujem o získanie financií a kúpu nehnuteľnosti, vieme mu tento cieľ do bodky splniť. V rámci diverzifikácie našich investícií sme v roku 2013 vstúpili na realitný trh a uzavreli strategické partnerstvo s jednou z najväčších slovenských realitných kancelárií.

Finanzpartner reality s.r.o. je dcérskou spoločnosťou a realitnou divíziou spoločnosti Finanzpartner. V našom unikátnom koncepte ponúkame služby finančného sprostredkovania (úvery, hypotéky) i komplexnú realitnú činnosť (kúpa, predaj, prenájom) nehnuteľností. Klientom rovnako pomôžeme s oceňovaním nehnuteľností, vypracovaním znaleckých posudkov, projektovej dokumentácie, výkonom stavebného dozoru či zastupovaním pred úradmi verejnej správy. Nový dom či byt rovnako dokážeme i poistiť. Klienti spoločnosti Finanzpartner majú unikátny prístup ku všetkým sprostredkovateľským službám priamo z jedného zdroja. 

V súčasnosti sa veľa hovorí o tom, že ľudia by mali viac myslieť na celoživotné finančné zabezpečenie. Aké sú vaše postrehy z praxe a v čom viete vašim klientom pomôcť v priebehu ich celého života?
Krédo našej spoločnosti hovorí „Počítajte s nami“. Ako finančný sprostredkovateľ sa orientujeme na jednotlivcov i celé rodiny, ktorých sprevádzame počas celého života. Chceme byť ich partnerom pri všetkých zlomových udalostiach a životných míľnikoch. Mladým ľuďom pomáhame s financovaním štúdia, chránime ich zdravie, ak športujú či cestujú do zahraničia. Neskôr pri nich stojíme, ak sa rozhodnú založiť si vlastnú rodinu a domácnosť.

Pomáhame s kúpou bytu či domu, poistíme ich deti. Ešte počas aktívneho pracovného života klientov vedieme k tomu, aby mysleli na svoju budúcnosť. Ponúkame rôzne formy investičných produktov a dôchodkového sporenia. Sociálna situácia Slovákov nie je práve najlepšia. Doba, kedy sa ľudia spoliehali na účinnú pomoc od štátu v prípade úrazu, škody na majetku alebo počas dôchodku, je už dávno za nami. Preto sa treba aktívne starať o vlastné osobné financie.

foto_Eduard Nagy_na_balkone

Téma dôchodkov v posledných mesiacoch rezonuje i v slovenských médiách. Stretávate sa aj vy v spoločnosti Finanzpartner so zvýšeným záujmom ľudí o vlastné dôchodky?
Dôchodkový systém iba s prvým pilierom je trvalo neudržateľný. Ľudia žijú dlhšie, na Slovensku dlhodobo klesá pôrodnosť. Štát zastropoval dôchodkový vek, čo o niekoľko rokov vytvorí veľkú záťaž na výdavky verejných financií. Preto je potrebné, aby ľudia financovali svoj dôchodok aspoň z dvoch zdrojov. V druhom pilieri dnes sporí takmer 1,5 milióna ľudí. V minulom roku sa počet sporiteľov zvýšil o viac ako 60 tisíc ľudí, čomu sa úprimne teším. Tomuto systému dôverujem, sporitelia si odkladajú dôchodkové úspory na vlastné účty, neposielajú ich do štátnej pokladne, v prípade úmrtia dôchodkové úspory zdedia členovia rodiny či blízke osoby.

Dôležitým faktorom, ktorý ovplyvní výšku budúceho dôchodku u každého sporiteľa, je výber dôchodkových fondov. Viem potvrdiť, že v poslednom období nás častejšie kontaktujú klienti a pýtajú sa na možnosti zmeny či úpravy fondov. Väčšina Slovákov – a to až takmer 80 % - zhodnocuje svoje úspory v garantovaných dlhopisových fondoch. Je to kvôli rozhodnutiu vlády, nízkej finančnej gramotnosti i akémusi nepochopiteľnému nezáujmu ľudí o vlastné peniaze.

Od začiatku tohto roka zhodnotili ľudia úspory v garantovaných fondoch do maximálnej výšky 5,57 %, kým zhodnotenie pri negarantovaných fondoch dosiahlo maximálnu výšku až 21,52 %. A to je už zásadný rozdiel. Našim klientom sa snažíme tieto jednoduché počty vysvetliť a pomôcť im k vlastnému bohatšiemu dôchodku. Navyše, zmenu fondov je možné vykonať kedykoľvek a bezplatne.

Žiadna finančno-sprostredkovateľská firma sa nezaobíde bez kvalitných služieb, ktoré ponúkajú cez sprostredkovateľov poistenia. Na čo kladiete dôraz pri vyhľadávaní nových maklérov? Čo od nich požadujete, a na druhej strane, čo im viete ponúknuť v rámci obojstranne zaujímavej spolupráce?
Pokiaľ ide o stabilitu, finančnú silu, kvalitu finančného sprostredkovania a inovácie, patríme medzi najvýznamnejších sprostredkovateľov finančných služieb. Ponúkame rôzne formy spolupráce pre rôzne typy maklérov. Rozsah a objem spolupráce si určujú oni sami. Skúseným i začínajúcim finančným agentom ponúkame výraznú finančnú, technickú, produktovú a administratívnu podporu. Veľký dôraz kladieme na digitalizáciu služieb.

Naši spolupracovníci dnes vybavujú značnú časť pracovnej agendy v online priestore, ktorý ponúka vyššiu efektivitu práce a časovú úsporu. Naša ponuka k spolupráci sa týka každého, kto má záujem o férovú spoluprácu. Kladieme dôraz na odbornosť a profesionalitu, rovnako nám však záleží na ľudskom prístupe a vzájomnej dôvere. Navyše, radi pomôžeme i ľuďom, ktorí o vlastnom podnikaní zatiaľ iba uvažujú, ale boja sa urobiť povestný prvý krok. Začiatky nie sú nikdy ľahké, a preto sme tu my, aby sme pomohli. Či už ide o mamičky a oteckov na materskej dovolenke, aktívnych a bývalých športovcov, učiteľov, všetkým ponúkame šancu vydať sa na novú kariérnu cestu.

Zdroj: oPoisteni.sk

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

Súvisiace články