NBS v spolupráci s rezortom financií spustila inovačný hub


			NBS v spolupráci s rezortom financií spustila inovačný hub

Národná banka Slovenska (NBS) v spolupráci s Ministerstvom financií SR začiatkom apríla spustila inovačný hub.

Jeho cieľom je podporiť implementácie moderných technológií na slovenskom finančnom trhu a zlepšiť pravidlá ich fungovania.

Inovačný hub je určený záujemcom s reálnym podnikateľským plánom vo FinTech oblasti. Záujemcovia môžu vďaka inovačnému hubu viesť dialóg s expertmi NBS, ktorí im pomôžu pochopiť detaily požiadaviek na podnikanie na finančnom trhu. Na nadviazanie komunikácie s NBS je vytvorený kontaktný formulár, ktorý národnej banke umožní získať základný prehľad o zámere záujemcu o FinTech.

„Inovačný hub poskytne záujemcom o podnikanie v tejto oblasti informácie o ekosystéme inovatívnych obchodných modelov a pomôže im zorientovať sa v príslušných regulačných požiadavkách," vysvetlila výkonná riaditeľka úseku regulácie a ochrany finančných spotrebiteľov v NBS Júlia Čillíkova.

Crowdfunding, virtuálne aktíva, platobné aplikácie v mobilných zariadeniach sú len niekoľkými príkladmi inovácií, ktoré podporujú vznik nových obchodných modelov a rozširujú prístup spotrebiteľov k finančným službám.

Nové technológie ako blockchain, cloud computing a umelá inteligencia transformujú aj podnikanie etablovaných subjektov finančného trhu. Inovačný hub má ambíciu podporiť osvojovanie si inovatívnych postupov inštitúciami, aby svoje služby mohli poskytovať efektívnejšie a lacnejšie.

„Činnosť inovačného hubu bude vykonávaná v súlade s mandátom NBS spôsobom, ktorý prispeje k bezpečnému a zdravému fungovaniu finančného trhu v záujme udržiavania dôveryhodnosti finančného trhu, ochrany finančných spotrebiteľov a iných klientov na finančnom trhu," informovala NBS.

Zdroj: TASR, NBS

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články