Roman Krupička je novým obchodným riaditeľom  Coface pre Slovensko a Česko 


			Roman Krupička je novým obchodným riaditeľom  Coface pre Slovensko a Česko 

Novým obchodným riaditeľom Coface pre Slovenskú republiku a Česko sa stal Roman Krupička.

Vrcholné vedenie spoločnosti Coface  tak má nového člena. Nadnárodná spoločnosť Coface je globálnym lídrom v poistení pohľadávok firiem a manažovaní ich kreditného rizika.

„Coface chce ešte viac upevniť na slovenskom a českom trhu svoju pozíciu vedúceho poskytovateľa riešení v oblasti poistenia firemných pohľadávok a prevencie kreditného rizika v obchodných vzťahoch. Romana Krupičku som si vybral do svojho najužšieho tímu, pretože som presvedčený, že nám v tom môže pomôcť uplatnením svojich mnohoročných skúseností z korporátneho bankovníctva,“ povedal Ján Čarný, generálny riaditeľ poisťovne COFACE pre Slovenskú republiku a Česko.

A doplňuje: „Som presvedčený, že máme veľký priestor pre rast, pretože manažovanie obchodných rizík a poistenie pohľadávok nadobúda v súčasnosti na dôležitosti a môže zohrať významnú úlohu pri reštarte slovenskej aj českej ekonomiky.” 

Roman Krupička je v Coface zodpovedný za vedenie obchodných tímov v Českej republike a na Slovensku. K jeho cieľom v novej pozícii bude patriť zvýšenie podielu Coface na trhu poistenia firemných pohľadávok na oboch trhoch. 

Roman Krupička prichádza do Coface s viac ako dvadsaťročnou praxou na vedúcich manažérskych pozíciách v korporátnom bankovníctve, kde získal skúsenosti s riadením projektov a tímov v oblasti B2B aktivít.

Pred príchodom do Coface pôsobil Roman Krupička ako regionálny riaditeľ komerčného bankovníctva Sberbank CZ. Predtým sa viac ako desať rokov venoval korporátnemu bankovníctvu v Českej sporiteľni. Svoju profesijnú kariéru začal v roku 1997 v Citibank.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

Súvisiace články