Poisťovňa Union kúpila slovenskú pobočku medzinárodnej poisťovne Groupama


			Poisťovňa Union kúpila slovenskú pobočku medzinárodnej poisťovne Groupama

Slovenská pobočka medzinárodnej poisťovne Groupama mení majiteľa. Po viacerých rokovaniach ju v máji 2022 kúpila poisťovňa Union. 

Svoj poistný kmeň tak rozšíri o ďalších nových klientov, ktorí sa stanú súčasťou silnej poisťovacej skupiny.

„Dlhodobým cieľom Unionu je rásť – aj preto sme v roku 2021 kúpili Poštovú poisťovňu a dnes už môžem s radosťou potvrdiť, že sme sa aj s Groupamou dohodli na podmienkach predaja. Samozrejme, čakáme ešte na schválenie transakcie regulačným orgánom,“ povedal generálny riaditeľ Unionu, Michal Špaňár.


Mohlo by vás zaujímať: Banky aj poisťovne sú podľa NBS kapitálovo dobre vybavené


Groupama je podľa jeho slov v dobrej kondícii, funguje efektívne a v predpise poistného sa jej v posledných rokoch dobre darilo. Vďaka prevodu poistného kmeňa do Unionu, získajú klienti poisťovne Groupama vysoký štandard poistných služieb silnej a tradičnej značky, ako aj zázemie holandskej matky Unionu – poisťovne Achmea.


Mohlo by vás zaujímať: NBS: Finančná stabilita zostáva vysoká, ale pribudli nové riziká


„Chceme všetkých klientov ubezpečiť, že ich poistné zmluvy sú stále v plnej platnosti a v prípade potreby riešenia poistnej udalosti tak môžu urobiť štandardným spôsobom,“ povedal M. Špaňár.

Ako ďalej dodáva, Union už dva roky po sebe získal ocenenie KPMG ako poisťovňa s najlepšou zákazníckou skúsenosťou a rovnako vysokú úroveň kvality služieb chce ponúknuť aj novozískaným klientom.

Po podpise zmluvy nasledujú ešte ďalšie formálne kroky. Transakcia by mala byť dokončená do konca roka 2022 po získaní potrebných súhlasov od regulačných orgánov.

Zdroj: Groupama

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články