Bulharská EIG získala dcérske spoločnosti ERGO v Rumunsku, ČR a Bielorusku


			Bulharská EIG získala dcérske spoločnosti ERGO v Rumunsku, ČR a Bielorusku

Bulharská poisťovňa Euroins Insurance Group (EIG) sa dohodla na prevzatí divízií nemeckej spoločnosti ERGO v troch európskych krajinách – v Českej republike, Rumunsku a Bielorusku.

V Českej republike a Rumunsku bulharská poisťovňa prevezme sekcie životného aj neživotného poistenia, v Bielorusku potom sekciu neživotného poistenia. Obe strany už podpísali dohodu o kúpe a teraz čakajú na vyjadrenie úradov pre ochranu hospodárskej súťaže. 

Podľa podmienok zmluvy spoločnosť EIG získa všetky akcie spoločností ERGO, vrátane pracovných zmlúv, portfólia klientov a IT systémov. Príjem z poistného všetkých preberaných subjektov predstavoval v roku 2017 celkovo 72 miliónov eur.

Po uzavretí existujúcej dohody bude EIG pôsobiť v jedenástich európskych krajinách, pričom v siedmich z nich, ktorými sú Bulharsko, Rumunsko, Severné Macedónsko, Ukrajina, Gruzínsko, Česká republika a Bielorusko, bude mať dcérske firmy. 

„Akvizícia dcérskych spoločností ERGO v Rumunsku, Českej republike a Bielorusku vyhovuje stratégii firmy rozšíriť našu prítomnosť na stredoeurópskych trhoch a v krajinách bývalého Sovietskeho zväzu. V týchto regiónoch vidíme obrovský potenciál rastu, a zároveň možnosť diverzifikácie nášho produktového portfólia. EIG ponúkne svojim novým dcérskym spoločnostiam osvedčené postupy z operácií v rámci svojej vlastnej siete a poskytne novým klientom širokú škálu spoľahlivých poistných produktov, ktoré nepochybne prispejú k ďalšiemu rozvoju daných trhov," hovorí Jeroen van Leeuwen, výkonný riaditeľ spoločnosti EIG.

„S novou akvizíciou súvisí tiež naša snaha vytvoriť pevné a prosperujúce partnerstvo s významným globálnym hráčom, poisťovacou spoločnosťou ERGO. To nám dáva možnosť získať cenné know-how a nepreberné množstvo cenných skúsenosti," dodal Jeroen van Leeuwen. 

Výkonný riaditeľ spoločnosti EIG sa vďaka tejto akvizícii opäť spája s Českou republikou, kde dlhých 13 rokov šéfoval ČSOB Pojišťovni. V tej skončil po vzájomnej dohode s vedením skupiny KBC, ktorá je vlastníkom ČSOB k 31. 3. 2015. V Českej republike pôsobil tiež vo vtedajšej ING poisťovni a v poisťovniach Allianz a Commercial Union.

„Sme potešení, že sme našli vhodného kupca pre všetky dcérske spoločnosti ERGO v regióne CEE a SEE. Táto dohoda je ďalším dôležitým krokom, ktorý prispieva k optimalizácii nášho medzinárodného obchodu, ktorý sme si definovali ako významný strategický cieľ pred tromi rokmi," uzavrel Alexander Ankel, výkonný riaditeľ spoločnosti ERGO International AG.

Zdroj: EIG

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS