Zamestnávatelia musia odovzdávať výkazy za zamestnancov aj v čase koronakrízy


			Zamestnávatelia musia odovzdávať výkazy za zamestnancov aj v čase koronakrízy

Sociálna poisťovňa v máji odoslala 9 349 SMS a e-mailov, v ktorých upozornila 5 687 zamestnávateľov na neodovzdané povinné mesačné výkazy za zamestnancov.

Išlo o výkazy za marec 2019. Na základe upozornenia 1 030 zamestnávateľov zaslalo do Sociálnej poisťovne mesačný výkaz poistného, čo je viac ako 18 %.

Sociálna poisťovňa upozorňuje zamestnávateľov, že sú povinní pravidelne zasielať mesačné výkazy do Sociálnej poisťovne. Vykázať poistné a predložiť mesačný výkaz poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie sú povinní aj v prípade, že v čase pandémie si úhradu poistného odložili (za marec, za máj) alebo ho majú odpustené (za apríl).

Na tejto povinnosti sa nič nezmenilo, poistné treba vykazovať v zákonom stanovených termínoch, v rovnakej štruktúre a forme. Zachovaný zostáva aj spôsob vykazovania, čiže zamestnávateľ vykazuje poistné za zamestnávateľa aj za zamestnanca.

Napriek tomu, že má odložené alebo odpustené odvody za časť zamestnávateľa, nevykazuje z tohto dôvodu nulové poistné, keďže za zamestnanca poistné naďalej uhrádzal a uhrádza.

Zdroj: Sociálna poisťovňa, oPoisteni.sk

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

AKO ZÍSKAJEM MÔJ ÚVER Z TEJTO VEĽKEJ SPOLOČNOSTI

Linda Mark,  14. 7. 2020

AKO ZÍSKAJEM MÔJ ÚVER Z TEJTO VEĽKEJ SPOLOČNOSTI

Ahoj milí ľudia, som Linda McDonald, momentálne žijúca v Austine v Texase, USA. Momentálne som vdovou s tromi deťmi a uviazol som vo finančnej situácii v apríli 2020 a musel som refinancovať a platiť svoje účty. Snažil som sa hľadať pôžičky od rôznych úverových spoločností, súkromných aj korporátnych, ale nikdy s úspechom, a väčšina bánk odmietla môj úver, nie sú úplne koristné voči tým kapucám, ktoré ich nazývajú požičiavateľmi vlastných peňazí, že sú všetky podvodné, všetko, čo chcú, je vaša peniaze a nebudete od nich znova počuť, urobili mi to dvakrát predtým, ako som sa stretol s pánom Davidom Wilsonom. Najzaujímavejšou časťou je, že moja pôžička sa na mňa previedla do 74 hodín, takže vám odporučím kontaktovať pána Davida, ak máte záujem o pôžičku a ste si istí, že mu môžete splácať načas, môžete ho kontaktovať e-mailom ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Žiadna kontrola kreditu, žiadny spolupodnikateľ s iba 2% úrokovou sadzb…

Potrebujete pôžičku?

Camilla Karlsen,  17. 6. 2020

AHOJ; Potrebujete pôžičku?
Poskytujeme všetky typy úverových služieb: osobný úver, podnikateľský úver, hypotekárny úver, pôžičku na auto, pôžičku na konsolidáciu dlhov, pôžičku na splatenie vašich účtov a mnoho ďalších.

Potrebujete pôžičku na financovanie vášho projektu?
Môžeme vás podporiť pôžičkou na realizáciu vašich projektov, ako sú: výstavba vašich domov, kancelárií, fariem a tiež financovanie vašich cestovných projektov, vašej spoločnosti alebo projektu, na ktorý potrebujete externé financovanie.

Potrebujete investičný fond?
Môžeme investovať do vašich veľkých projektov. Toto je vyhradené pre spoločnosti hľadajúce investorov na financovanie svojich výskumných projektov, projektov nehnuteľností, prevzatí a iných obchodných potrieb.

VYBERTE SI NAJLEPŠIE ÚVEROVÉ MOŽNOSTI TERAZ !!!
Pre viac informácií o našich službách nás kontaktujte na tejto e-mailovej adrese: novaglobalfinances@gmail.com

mahammadismali234@gmail.com

Mahammad,  1. 9. 2020

skutočné svedectvo a dobré správy !!!

Moje meno je mohammad, práve som dostal svoju pôžičku a bola prevedená na môj bankový účet. Pred pár dňami som prostredníctvom Lady Jane (Ladyjanealice@gmail.com) požiadal o pôžičku Dangote Loan Company, požiadal som Lady Jane o informácie o pôžičkovej spoločnosti Dangote požiadavky a Jane mi povedala, že keby som mal všetky podmienky, moja pôžička by mi bola bezodkladne prevedená

A verte mi, pretože moja pôžička vo výške 11 miliárd Rp s 2% úrokovou sadzbou pre môj podnik v oblasti ťažby uhlia bola práve schválená a prevedená na môj účet. Toto je sen, ktorý sľubujem, sľubujem Lady Jane, že poviem svetu, že je to pravda? a teraz to poviem svetu, pretože je to pravda

Nemusíte platiť registračné poplatky, licenčné poplatky, dodržiavať Dangote Loan Company a dostanete svoju pôžičku

pre viac informácií ma kontaktujte prostredníctvom e-mailu: mahammadismali234@gmail.com a kontaktujte pôžičkovú spoločnosť Dangote o vašu pôžičku teraz prostred…

Súvisiace články