Veľké zaisťovne očakávajú v dôsledku výbuchu v Bejrúte vysoké straty


			Veľké zaisťovne očakávajú v dôsledku výbuchu v Bejrúte vysoké straty

Viaceré veľké zaisťovne sa pripravujú na možné straty v hodnote niekoľkých desiatok miliónov eur. Príčinou je mohutný výbuch v bejrútskom prístave, ktorý zničil veľkú časť centra mesta.

Iba škody na majetku v dôsledku výbuchu, ktorý si vyžiadal minimálne 170 životov, 6000 zranených a odštartoval pád libanonskej vlády, môžu presiahnuť 7 miliárd USD (5,92 miliardy eur), uviedol vo svojom odhade Inštitút pre medzinárodné financie (IIF), na ktorý sa odvolala agentúra Bloomberg.

Aj keď poistená je iba časť z poškodeného majetku, aj tak môžu finančné dôsledky výbuchu mnohé zaisťovacie spoločnosti tvrdo zasiahnuť.

S tým počíta jedna z najväčších zaisťovní Munich Re, ako aj konkurenčná zaisťovňa Hannover Re. Len škody na poistenom majetku v samotnom prístave a na lodiach môžu dosiahnuť stovky miliónov dolárov.

Ako uviedla americká maklérska spoločnosť Guy Carpenter & Co., pre zaisťovacie spoločnosti budú vysokú záťaž predstavovať najmä veľké podniky nachádzajúce sa neďaleko zničeného bejrútskeho prístavu. U tých je omnoho väčšia pravdepodobnosť, že boli poistené, než domy a malé firmy.

Zdroj: TASR

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články