Väčšina spoločností v Británii nie je poistená pred zatvorením počas epidémie


			Väčšina spoločností v Británii nie je poistená pred zatvorením počas epidémie
20.3.2020 Zahraničie

Väčšina spoločností v Británii nemá poistné krytie pre prípad zatvorenia v dôsledku epidémie nového koronavírusu. Uviedlo to britské združenie poisťovní (ABI).

Britská vláda odporučila, aby sa ľudia vyhýbali reštauráciám, barom a klubom a pracovali z domu, ak je to možné. Neprikázala však podnikom, aby úplne zatvorili svoje prevádzky.

„Bez ohľadu na to, či vláda zavrie podniky alebo nie, veľká väčšina firiem nemá poistku, ktorá by im umožnila uplatniť si nárok na kompenzáciu za zatvorenie počas epidémie koronavírusu,“ uviedlo ABI vo vyhlásení.

Štandardné poistenie pre prípad prerušenia aktivity, ktoré má väčšina firiem, totiž nezahŕňa nútené ukončenie činnosti na príkaz úradov.

„Malá časť väčších firiem si možno prikúpila rozšírenie svojho poistného krytia v dôsledku akejkoľvek infekčnej choroby,“ uviedla ABI.

„V takom prípade by im to mohlo pomôcť pri uplatnení nároku na poistné za nútené ukončenie. Bude to však závisieť od presnej povahy poistného krytia, ktoré si kúpili, a preto by si mali overiť u svojho poisťovateľa alebo sprostredkovateľa, či sú kryté,“ dodalo združenie.

Zdroj: TASR

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články