Britská poisťovňa Prudential plánuje oddeliť svoj americký biznis


			Britská poisťovňa Prudential plánuje oddeliť svoj americký biznis
10.8.2020 Zahraničie

Britská životná poisťovňa Prudential plánuje odčlenenie svojej americkej divízie Jackson a do budúcnosti sa chce viac zameriavať na Afriku, a najmä na svoj najväčší trh - Áziu.

Reaguje tak na tlak jedného z investorov, ktorý už na začiatku roka začal od spoločnosti požadovať, aby sa rozdelila.

Rozhodnutie poisťovne Prudential, ktoré nasledovalo po oznámení poklesu prevádzkového zisku, viedlo k rastu ceny akcií na dvojmesačné maximum. Investori tak privítali krok, aký predtým urobili konkurenčné Standard Life a Old Mutual. V prípade Prudential začal tlak vyvíjať americký hedžový fond Third Point, ktorý vo februári získal v poisťovni 5-percentný podiel.

„Nový model spoločnosti Prudential bude zameraný na rastové trhy," povedal šéf poisťovne Mike Wells s tým, že (americká divízia) Jackson sa odčlení. Európsku divíziu M&G odčlenil Prudential už minulý rok.

Celkový prevádzkový zisk Prudential za 1. polrok dosiahol 2,5 miliardy USD (2,12 miliardy eur), čo medziročne predstavuje pokles o 3 %.

Pod výsledky sa podpísal vplyv pandémie nového koronavírusu. Výsledky v negatívnom smere najviac ovplyvnila práve americká divízia Jackson, ktorej prevádzkový zisk klesol o 19 %. Naopak, prevádzkový zisk Prudential na ázijskom trhu vzrástol o 14 %. 

Zdroj: TASR

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články