Poisťovne vlani napredovali v digitalizácii, stúpol záujem o životné poistenie  


			Poisťovne v roku 2022 napredovali v digitalizácii, stúpol záujem o životné poistenie  

Poisťovníctvo je jedným z najdynamickejších segmentov na finančnom trhu. Čím žilo v uplynulom roku a akým smerom sa môže uberať v tom ďalšom?

„V roku 2022 pokračoval trend z predošlých dvoch „covidových” rokov. Poisťovne opäť napredovali v digitalizácii a transformácii svojich procesov do digitálneho prostredia,” komentuje riaditeľ pre životné poistenie v spoločnosti FinGO.sk Patrik Szabó. Klientom aj v roku 2023 odporúča, aby si skontrolovali staršie poistné zmluvy a aktualizovali ich na súčasné trendy. Inak riskujú veľa. Viac prezrádza v komentári.

Poisťovne pokračovali v digitalizácii

V roku 2022 pokračoval trend z predošlých dvoch „covidových” rokov. Poisťovne opäť napredovali v digitalizácii a transformácii svojich procesov do digitálneho prostredia. Novinky, ktoré priniesli v rámci životného poistenia, zväčša obsahovali úpravy jednotlivých pripoistení. Viaceré poisťovne znížili čakacie doby, zvýšili limity poistných súm alebo upravili výluky naprieč rôznymi pripoisteniami. 


Mohlo by vás zaujímať: Igor Rusinowski, UNILINK: INSIA nám pomôže byť #1 medzi európskymi distribútormi


Záujem klientov o životné poistenie aj v roku 2022 stúpol. Či už sme to videli na dopoisteniach k už k existujúcim poistným zmluvám alebo aj na nových poistných zmluvách. Klienti cítili potrebu byť zabezpečení k svojim záväzkom, čo je aj vzhľadom k vyššej za-úverovanosti obyvateľstva správne a nevyhnutné.    

Jeden z najdynamickejších segmentov na trhu

V roku 2023 na poistnom trhu očakávame pokračovanie v trendoch z roku 2022. Trh sa bude uberať rovnakým smerom a bude naďalej digitálne napredovať. Segment poisťovníctva je celkovo jedným z najdynamickejších v rámci finančného trhu, a cítiť to aj na produktových zmenách a novinkách.

Preto klientom odporúčam skontrolovať si svoje staršie zmluvy životného poistenia a aktualizovať ich na súčasné trendy. Ľuďom, ktorí ešte nemajú životné poistenie, radím porozmýšľať nad jeho účelom a poradiť sa s odborníkom ako si ho správne vybrať a nastaviť.

Slováci v životnom poistení zaostávajú 

U klientov bude aj v roku 2023 trendom dopoisťovanie veľkých rizík a zvyšovanie poistných súm na existujúcich pripoisteniach v ich zmluvách. V porovnaní so západnou Európou Slováci v poistnej ochrane stále výrazne zaostávajú, a to nielen v rozsahu poistného krytia, ale aj v ročnom poistnom vzhľadom k svojim príjmom. 


Mohlo by vás zaujímať: Rok 2022 v realitách bol turbulentný a „na koňa“ vysadil kupujúcich. Čo prinesie rok 2023?


Ochranu príjmu v ťažkých životných situáciách netreba podceňovať. Ak si klient uzavrie len najlacnejšie životné poistenie, v zmluve mu môžu chýbať dôležité pripoistenia alebo ho poistenie bude chrániť len do veľmi nízkych poistných súm.

Potom pri vážnom úraze alebo ochorení môže ostať nemilo prekvapený, ak mu poisťovňa nevyplatí poistné plnenie. Alebo dostane výrazne nižšiu sumu, ktorá jemu a jeho rodine v nečakanej situácii dostatočne nepomôže a môže zostať vo finančných problémoch. 

Zdroj: oPoisteni.sk

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články