Kybernetické útoky ovplyvňujú počet uzavretia poistných zmlúv

13.11.2015 Technológie

S pribúdaním kybernetických útokov podniky zvyšujú svoje investície do poistenia proti kybernetickým hrozbám, ktoré im pomôže zmierniť následky v prípade hacknutia ich systémov.

 

Podľa maklérskej spoločnosti Marsh, sa vďaka kybernetickým útokom zvýšil za prvú polovicu roku 2015 záujem o poistenie kybernetickej bezpečnosti až o 32 %, a to ako pre nové, tak aj existujúcich zákazníkov. Poplatky za poistenie sa však tiež zvýšili - najmä pre priemyselné odvetvie, ktoré si prešlo významnými kybernetickými stratami.

Výdavky za ochranu informačných systémov výrazne vzrástli naprieč všetkými odbormi podnikania. Energetické spoločnosti zvýšili oproti minulému roku svoje výdavky o 100 % a tiež zdvojnásobili svoje nákupy poistenia. Univerzity a ďalšie vzdelávacie inštitúcie zaznamenali rast o 155 %.

Deväťdesiat percent z nich navýšilo ich kybernetické poistenie oproti predchádzajúcim rokom. Marsh poznamenáva, že „kybernetické zabezpečenie škôl je nedostatočné a kvôli veľkému množstvu osobných údajov študentov a zamestnancov, sú tieto systémy atraktívnym cieľom."

Keby sme sledovali počet hackerských útokov, zistíme, že sa zdravotným organizáciám zvýšil ich počet z 37 % (2014) na 41 % za rok 2015. Informácie založené na zdravotnom stave pacientov, sú primárnym terčom pre hackerov, ktorí chápu dôležitosť týchto informácií a pokúsi sa chopiť príležitosti sa týchto dát zmocniť. Vďaka odcudzeniu dát o zdravotnej starostlivosti, by bolo možné si aj falošne nárokovať možné ošetrenie.

Pohostinstvá, herný priemysel, aj finančný sektor zažil za prvú polovicu tohto roka nárast kybernetických útokov až o 8 %. Finančné inštitúcie sú už terčom kybernetických útokov, ale nové varovanie od spoločnosti Standard & Poor upozorňuje, že banky by mohli riskovať degradované ratingy, ak nebudú pripravené na kybernetický atak.

Graf: zvyšovanie počtu uzatvorených zmlúv kybernetického poistenie

kybernetické pojištění graf

Spoločnosti v komunikačnom a mediálnom sektore s príjmami väčšími, než miliarda dolárov, nakupujú kybernetickú ochranu o polovicu viac, ako tomu bolo doposiaľ. Vlani za ochranu minuli len 38 miliónov dolárov. Sofistikovanejšie útoky prinútili spoločnosti v tomto odvetví gradovať s výdavkami za ochranu citlivých dát.

Od doby, kedy bol maloobchodný sektor svedkom početných profesionálnych kybernetických útokov na Home Depot, Target, Michaels, a Lord & Taylor, došlo k 32 % nárastu poistenia proti kybernetickým útokom. Priemerné navýšenie bolo 19 % u ostatných podnikateľských odvetví.

Množstvo kybernetických útokov nabáda k zvýšeniu pozornosti v businessue, kde sú firmy v súčasnosti oveľa viac proaktívne vo svojich stratégiách riadenia rizika. Firemní predstavitelia uznávajú, že útoky už nie sú len problémom IT, a že najefektívnejšie programy sú realizované v celom podniku.

Zatiaľ čo celková finančná kapacita na trhu za riziká činí 500 miliónov dolárov, priemerne veľká spoločnosť si môže dovoliť zakúpiť len za 30,4 miliónov dolárov v medziach krytia počas prvej polovice roku 2015.

Podľa maklérskej spoločnosti Marsh je nevyhnutné, aby organizácie za účelom posúdenia ich zraniteľnosti určila, ako bude reagovať na skutočné narušenia počítačovej siete a byť aktívnejší pri príprave na túto eventualitu. Bezpečnostná firma FireEye poznamenáva, že útočníci sa rýchlo prispôsobujú kedykoľvek, keď podniky zmení kybernetickú stratégiu. Spoločnosti sa učia naďalej využívať nové techniky pre každú fázu útoku.

Zdroj: oPojištění.cz, PropertyCasualty360

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články