Do roku 2020 počíta s robotmi sedem z desiatich firiem sveta


			Do roku 2020 počíta s robotmi sedem z desiatich firiem sveta

Päťdesiat percent firiem vo svete aktuálne plánuje povolať na pomoc roboty. Vyplýva to z globálnej štúdie poradenskej spoločnosti Deloitte, ktorá oslovila na 400 spoločností. 

V horizonte do roku 2020 plánuje na robotiku vsádzať dokonca 72 % oslovených podnikov.

Do tejto sféry investovali dopytované spoločnosti v priemere už 32,82 milióna eur. A viac ako tri štvrtiny (78 %) pritom plánujú ešte väčšie finančnú injekciu v nadchádzajúcich troch rokoch.

„Investície do roboticky riadených procesov sa vrátia rýchlo. Amortizácia je veľakrát možno už za menej ako jeden rok," upozorňuje Werner Kolarik, partner poradenskej spoločnosti Deloitte v Rakúsku.

Aktuálne sa chce vysporiadať s optimalizáciou pracovných procesov cestou ich automatizácie 53 % dopytovaných firiem. Avšak v horizonte do roku 2020 sa chce zamerať na roboticky riadené procesy vo firmách už 72 % z nich. Napríklad v susednom Rakúsku vidí najväčší potenciál pre nasadenie robotov v oblasti účtovníctva.

Väčšina dopytovaných spoločností, ktoré už roboty nasadili, vidí podľa záverov štúdie jednoznačné výhody. Deväť z desiatich zmienilo zlepšenia v oblasti kvality i produktivity. A dve tretiny už dokázali vďaka tomu znížiť náklady.

Za najväčšiu výzvu v súvislosti s implementáciou robotov zmieňovali opýtané podniky štandardizáciu a change management. V týchto oblastiach čaká firmy zjavne ešte veľký kus práce. 

Zdroj: marktmeinungmensch.at

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS