Podcast: Pred digitalizáciou niet úniku


			Podcast: Pred digitalizáciou niet úniku
16.5.2018 Podcasty

Podcast odborného portálu oPojištění.cz sa bude tentokrát venovať problematike digitalizácie, ktorá zasahuje do všetkých oblastí ľudskej činnosti, nevynímajúc ani poisťovníctvo.

Podcast odborného portálu oPojištění.cz sa bude tentokrát venovať problematike digitalizácie. Tento fenomén totiž vyložene nabúrava zaužívané obchodné modely a spoločne s tým poskytuje spoločnostiam možnosť veľmi rýchleho rastu. K mikrofónu sme si pozvali riaditeľa softvérovej spoločnosti CreaSoft Tomáša Síkoru, ktorý má s procesom digitalizácie v oblasti distribúcie finančných produktov bohaté skúsenosti.

Digitalizácia zasahuje do všetkých oblastí ľudskej činnosti, avšak nie do všetkých rovným dielom. Niektoré odvetvia sa transformujú rýchlejšie, iné pomalšie. Zásadnú úlohu v digitalizácii jednotlivých odvetví zohráva nielen lokalita a jej pripravenosť na zmenu, ale aj konkrétni aktéri, ktorí sa podieľajú na rozhodovacích procesoch.

Ako vníma proces digitalizácie Tomáš Síkora, ktorý skúsenosti s týmto fenoménom získal priamo z príslovečnej prvej línie, a to ako bývalý majiteľ sprostredkovateľskej spoločnosti alebo výkonný riaditeľ  , České asociace pojištěn, ktorá sa digitálnymi inováciami v rámci svojej trhovej role detailne zaoberala. 

Ešte doplňme, že v aplikácii Castbox môžete podcast s Tomášom Síkorom nájsť TU.

Ing. Tomáš Síkora, MBA

Tomas SIkora 1Tomáš Síkora (*1971) je absolventom Vysokej školy ekonomickej v Prahe, odbor medzinárodné vzťahy a bankovníctvo/poisťovníctvo a manažérske štúdium Senior Executive britskej Nottingham Trent University. Na začiatku deväťdesiatych rokov založil spoločnosť pre finančné plánovanie SLON a v oblasti sprostredkovania finančných produktov úspešne pôsobil pätnásť rokov, okrem iného aj ako prezident české Asociace finančních poradců.  

V roku 2006 bol vymenovaný za výkonného riaditeľa České asociace pojišťoven a členom Executive Committee Evropské asociace pojišťoven Insurance Europee v Bruseli, kde pôsobil až do roku 2015. Poslaneckou snemovňou bol v roku 2009 zvolený za predsedu Výboru pre finančný trh, poradného orgánu bankovej rady Českej národnej banky. 

Dnes vlastní a riadi spoločnosť CreaSoft, špecializovanú na poskytovanie IT riešení a služieb pre distribútorov finančných produktov, ktorú v roku 2004 pomáhal zakladať. Je tiež nezávislým členom audítorského výboru AXA Česká republika, pôsobí v expertných skupinách a poradných výboroch a prednáša na odborných konferenciách a seminároch. 

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

Súvisiace články