Smernica Omnibus II bola schválená Európskym parlamentom


			Smernica Omnibus II bola schválená Európskym parlamentom
12.3.2014 Poistný trh

Európsky parlament včera prijal na plenárnom zasadnutí smernicu Omnibus II, ktorá novelizuje smernicu Solvency II a dokončí tak nový rámec pre reguláciu a dohľad v poisťovníctve v EÚ.

Návrh smernice Omnibus II obsahoval rad zmien. Objasňuje najmä úlohy orgánu EIOPA v zabezpečenie technických krokov. Tiež určuje oblasti, v ktorých EIOPA bude môcť navrhnúť technické normy, ako doplnkový nástroj pre dohľad, s cieľom vytvoriť jednotný súbor pravidiel, ktorý posilní stabilitu, rovnaké zaobchádzanie, nižšie náklady na dodržiavanie predpisov a predchádzanie regulačných arbitráží. Okrem toho smernica Omnibus II obsahuje balík opatrení s cieľom zabezpečiť transparentnosť v spracovaní poistných produktov.

K tomuto kroku sa vyjadril európsky komisár pre vnútorný trh a služby Michel Barnier: " Európsky parlament zaujal veľmi dôležitý krok k zavedeniu moderného a solventného režimu pre odvetvie poisťovníctva v Európe. Od 1. januára 2016 tak bude bezpečnejšie a konkurencieschopnejšie. Táto dlho očakávaná a zásadná reforma sa konečne stala realitou. "

Európska Komisia v súčasnosti pripravuje ďalšiu fázu implementace Solvency II, plánovanú na leto tohto roka, ktorá bude spočívať v prijatí zákona obsahujúce veľké množstvo podrobných pravidiel. Tiež EIOPA pracuje na balíku technických noriem, vďaka ktorým zabezpečí, aby bolo všetko do roku 2016 pripravené.

europa.eu, Post online

 

Zdroj: europa.eu, Post online

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články