Severné Nemecko zasiahli po silnej búrke s vetrom povodne; Švédsko je bez prúdu


			Severné Nemecko zasiahli po silnej búrke s vetrom povodne; Švédsko je bez prúdu
1.12.2015 Škody

Časti prístavného mesta Hamburg v severnom Nemecku sa ocitli pod vodou po tom, ako sa oblasťou včera ráno prehnala prudká búrka. Uviedla to agentúra DPA s odvolaním sa na tamojšie úrady.


V celom regióne zasahujú policajné a hasičské tímy, ktoré čistia ulice od trosiek a špiny po silnej búrke a záplavovej vode. V mieste rybieho trhu v hamburskej štvrti St. Pauli dosiahla hladinu povodňovej vody výšku 2,8 metra, uviedol hovorca polície. Hrozba záplav už v tomto regióne pominula. 

Príchod búrky, ktorú sprevádzal mimoriadne silný vietor, meteorológovia a úrady predpovedali včas a vodiči tak mali možnosť schovať svoje autá do bezpečia.
V meste Brémy evakuovali 1300 utečencov ubytovaných v stanoch do miestnych telocviční.

Úrady v severnom Nemecku hlásili v dôsledku prudkého vetra a krupobitia uzatvorenie niektorých diaľnic. Železnice informovali o vlaku, ktorý vrazil do stromu, pri nehode sa nikto nezranil.  V oblasti najsevernejšie položeného nemeckého ostrova Sylt hlásili meteorológovia vietor dosahujúci v nárazoch rýchlosť 133 kilometrov za hodinu.

Búrkový systém sa aktuálne presunul smerom na Švédsko a Dánsko. Vo Švédsku ostalo bez elektrickej energie okolo 40.000 ľudí. V dôsledku nepriaznivého počasia uzatvorili v Dánsku viacero strategicky dôležitých mostov vrátane mosta spájajúceho Dánsko so švédskym mestom Malmö.

Zdroj: TASR

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články