Silné búrky spôsobili problémy na juhu Čiech a Moravy


			Silné búrky spôsobili problémy na juhu Čiech a Moravy
15.6.2015 Zahraničie

Silné búrky zasiahli v nedeľu popoludní a večer viaceré oblasti na juhu Čiech a Moravy. Spadnuté stromy komplikovali dopravu a hasiči museli podniknúť desiatky výjazdov.
     

Dopravné problémy hlásili najmä z oblasti Brna, kde viaceré cesty čiastočne zablokovali spadnuté stromy a konáre. V okrese Vyškov vietor poškodil strechu na jednom z futbalových štadiónov.

Na juhu Čiech hasiči museli uskutočniť približne 60 výjazdov, pričom odstraňovali vyvrátené stromy a odčerpávali vodu zo zatopených pivníc, a to najviac v okresoch České Budějovice, Český Krumlov a Jindřichův Hradec. V Českých Budějoviciach odčerpávali hasiči vodu skoro na dvoch desiatkach miest.

Podľa informácií meteorológov sprevádzalo búrky na juhu Čiech krupobitie, zrážky od 30 do 50 milimetrov a vietor s rýchlosťou až do 72 kilometrov za hodinu. Informácie o prípadných zraneniach nie sú známe, uviedol server iDNES.cz.

Silné búrky sa prehnali veľkou časťou ČR už v sobotu. Vo večerných hodinách museli v sobotu vzhľadom na spadnuté stromy zastaviť prevádzku na viacerých lokálnych železničných tratiach.

Zdroj: TASR

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články