Ľubor Vrlák, YOUPLUS: Svet už nikdy nebude rovnaký ako predtým


			Ľubor Vrlák, YOUPLUS: Svet už nikdy nebude rovnaký ako predtým
24.2.2021 Poistný trh

Rok 2020 bol po všetkých stránkach veľmi komplikovaný. Pandémie koronavírusu bez najmenšieho varovania doslova ochromila fungovanie všetkých zložiek našej spoločnosti. 

Čo nás čaká a čo nás neminie v roku 2021? Aké budú kľúčové momenty v oblasti poisťovníctva? V dnešnom zamyslení predstaví svoje postrehy výkonný riaditeľ spoločnosti YOUPLUS pre Česko a Slovensko Ľubor Vrlák. 

Myslím si, že každý z nás tak nejak prirodzene vstupuje do nového roka s očakávaniami, že niečo bude inak, väčšinou lepšie. Trúfam si povedať, že rok 2020 nebol výnimkou. Práve naopak. Mnohí ho vítali s pocitom magickosti. A on nesklamal. Priniesol niečo nové, nečakané. Svet sa úplne zmenil. To čo sme považovali za normálne sa stalo výnimočným, to čo bolo okrajové sa stalo štandardom.

Platí to o všetkých sférach ľudského bytia a poistný trh nie je výnimkou. Rok 2020 vrátil na prvé miesto záujmu človeka ochranu jeho života a zdravia. Potreba zabezpečiť seba a a svojich blízkych v prípade neočakávanej udalosti nadobudla nový rozmer a viedla k zvýšenému záujmu o životné poistenie.

Aj poisťovne sa museli novým podmienkam prispôsobiť. Pri tvorbe procesov a produktov museli vziať do úvahy nové riziká a nevídané obmedzenia. Rok 2020 znamenal expresný nástup online technológií a digitálnych riešení, ktoré vytvorili predpoklady na pokračovanie poskytovania služieb klientom, ba dokonca  rast ich kvality a dostupnosti.

Pre našu poisťovňu  YOUPLUS to znamenalo potvrdenie správnosti stratégie, s ktorou sme na trh vstupovali. Digitálne, bezpapierové procesy  boli od začiatku základným stavebným kameňom našej vízie a preto prispôsobenie sa novým podmienkam bolo pomerne jednoduché. Rok 2020 bol skúškou odolnosti a pripravenosti poisťovne YOUPLUS a celého poisťovacieho sektora a myslím si, že sa za spôsob, akým sme sa s ním vyrovnali, nemusíme hanbiť.

Predpokladám, že rok 2021 nebude  za tým predchádzajúcim v ničom zaostávať. Všetci si želáme, aby sa svet vrátil do normálu. Ale je veľmi ťažko povedať, čo je tým normálom. Svet už nikdy nebude ako predtým. V dobrom aj v zlom. Verím, že po odznení pandémie sa vrátime k tomu dobrému spred jej vypuknutia, ale prenesieme si tam aj to dobré, čo nás táto doba naučila. Som presvedčený, že si budeme viac vážiť seba a svojich blízkych. Zdravie, život…

Očakávam, že aj naďalej budeme vo zvýšenej miere využívať digitálne technológie, ktoré nám uľahčujú život. Za výzvy roku 2021 pre poisťovne považujem predovšetkým udržanie platobnej disciplíny klientov v prípade negatívnych následkov pandémie na ekonomiku a manažment vybavovania  poistných udalostí.

My, v YOUPLUS, chceme v roku 2021 potvrdiť trend z roku 2020 a upevňovať naše postavenie na trhu. Chceme našim klientom poskytovať vysoký štandard služieb a byť pre nich dobrým partnerom, keď to budú najviac potrebovať.

Zdroj: oPoisteni.sk, oPojisteni.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články