AON sa spája s Willis Towers Watson! Makléri majú novú globálnu jedničku


			AON sa spája s Willis Towers Watson! Makléri majú novú globálnu jedničku

Spoločnosť AON sa dohodla na prevzatí konkurenčnej firmy Willis Towers Watson za takmer 30 miliárd dolárov. Vznikne tak najväčší poisťovací maklér na svete.

Spojenie AONu, druhej najväčšej maklérskej spoločnosti na svete, s firmou Willis Towers Watson, maklérom číslo 3, znamená zrod najväčšieho svetového hráča medzi poisťovacími maklérmi, ktorý zatieňuje konkurenta Marsh & McLennan Cos. Inc. A to aj napriek tomu, že ten v minulom roku kúpil spoločnosť Jardine Lloyd Thomson Group PLC, ďalšieho aktéra v TOP 10 najväčších globálnych maklérov.

Hlavnou výhodou avizovaného zlúčenia je rozšírenie odborov podnikania a zvýšenie efektivity v AONe. Celá transakcia musí byť ešte schválená úradmi a dokončená by mala byť v prvej polovici roka 2021. 

AON

„Táto obria transakcia vytvára inovatívnejšiu platformu schopnú priniesť lepšie výsledky všetkým zainteresovaným stranám. Mám na mysli pridanú hodnotu pre klientov, špecialistov daných firiem, pre všetkých partnerov a tiež investorov. Odbornosť spoločnosti AON v oblasti rizík, penzií a zdravie zrýchli vytváranie nových riešení, ponúkne efektívne zladenie vzniknutého kapitálu so žiadanými potrebami klientov v oblastiach s vysokým rastom, ako sú kybernetika, investície, duševné vlastníctvo, klimatické riziká a rôznorodé zdravotné riešenie," povedal generálny riaditeľ AON Greg Case.  

Podľa dohody, ktorá bola na spadnutie už v minulom roku a ktorá teraz vzbudila kvôli vyčíňaniu koronavírusu a prudkom pohybe na akciových trhoch určité prekvapenie, akcionári spoločnosti Willis Towers Watson získajú za jednu svoju akciu 1,08 akcie firmy Aon. To zodpovedá hodnote 232 dolárov za akciu a pre akcionárov firmy Willis to predstavuje 16 % zisk. Po dokončení dohody súčasní akcionári firmy AON budú vlastniť približne 63 % zlúčenej firmy. Akcionári Willis Towers Watson zvyšných 37 %.  

„Spojenie spoločností Willis Towers Watson a AON je prirodzeným ďalším krokom na ceste k lepšiemu poskytovaniu služieb klientom v oblastiach ľudských zdrojov, rizík a kapitálu. Táto transakcia urýchľuje túto cestu tým, že poskytuje kombinovaným tímom významnú príležitosť rýchlejšie riadiť inovácie a prinášať väčšiu hodnotu našim produktom," uviedol generálny riaditeľ Willis Towers Watson John Haley.

Spojená spoločnosť bude pôsobiť pod názvom AON a riaditeľstvo sa bude nachádzať v Londýne. John Haley sa ujme úlohy výkonného predsedu so zameraním na rast a inovačnú stratégiu. Spoločnú firmu povedú Greg Case a finančná riaditeľka AON Christa Davies spolu s vysoko skúseným a osvedčeným tímom. Predstavenstvo bude zložené z vedúcich pracovníkov oboch firiem.  

AON rozvinul svoj domáci aj medzinárodný obchod výrazne v deväťdesiatych rokoch a v prvej dekáde po prelome storočí, keď sa mu podarila séria sofistikovaných transakcií. Hoci firemné korene sú v Chicagu, kde je tiež spoločnosť na trhu do súčasnosti silná, preniesol sídlo v roku 2012 do Londýna, aby využil podstatné daňové úľavy.

AON je popredný svetový poskytovateľ rizikového manažmentu, poisťovacia a zaisťovacia maklérska spoločnosť, zameraná na ľudské zdroje. AON hľadá riešenia inovatívne a efektívne cestou pre svojich klientov vo viac, než 120 krajinách prostredníctvom svetových zdrojov a technických znalostí. 

Willis Towers Watson je pôvodom z Londýna, ale významne posilnil expanziou na americký trh vďaka akvizícii spoločnosti Corroon & Black Corp. v roku 1990. Willis je popredný nezávislý sprostredkovateľ a konzultant v oblasti risk managementu a ponúka aj obchodné a poradenské služby týkajúce sa poistenia. Zaoberá sa všetkými typmi poistenia, pričom nie je spojený so žiadnym výhradným poisťovateľom. Spoločnosť Willis Group je zastúpená prostredníctvom takmer 20 000 zamestnancov vo viac ako 400 kanceláriách v 120 krajinách sveta.  

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

polkm

apolkmnb,  1. 5. 2020

Ďakujeme spoločnosti jose luis úver spoločnosti za vytvorenie finančnej platformy na pomoc ľuďom. Som požehnaný ako dobrodinec. Po prečítaní finančných odporúčaní pre túto spoločnosť som požiadal o 40 000 EUR. Tento proces bol rýchly. Táto spoločnosť vám neúčtuje zbytočné poplatky. Sú skutočne dôveryhodní a rozumejú potrebám ľudí, ktorí potrebujú pomoc. Nabádam ľudí, aby kontaktovali túto spoločnosť a spolupracovali s ňou. Máte 100% šancu získať peniaze a ich miera je iba 2%. tí ľudia, ktorí požiadajú o napísanie tejto spoločnosti e-mail, sú (joseluisloans@gmail.com)

RSS

Súvisiace články