Zisk Allianz v 1. štvrťroku vzrástol


			Zisk Allianz v 1. štvrťroku vzrástol
12.5.2021 Zahraničie

Nemecká poisťovňa Allianz v stredu oznámila, že v 1. štvrťroku dosiahla strmý nárast čistého zisku, až o 83 %.

Tento výsledok prekonal odhady analytikov vďaka zotavovaniu sa z pandémie nového koronavírusu.
Allianz spresnil, že v uplynulom kvartáli zaznamenal oživenie v divízii majetku a nehôd aj v segmente životného poistenia a zdravia. Potvrdil zároveň svoje ciele v roku 2021.

Čistý zisk Allianz sa za tri mesiace do konca marca 2021 zvýšil na 2,6 miliardy eura z 1,4 miliardy eura v predchádzajúcom roku. Analytici pritom očakávali zisk 2,04 miliardy eura. Zisk na akciu pritom vzrástol na 6,20 eura z 3,21 eura/akcia v predchádzajúcom roku.

Prevádzkový zisk medziročne stúpol o 44,8 % na 3,3 miliardy eur, aj keď tržby klesli o 2,6 % na 41,4 miliardy eur. Po očistení od menových a konsolidačných vplyv však tržby stagnovali. „To je povzbudivý štart do roku 2021 a dáva nám dôveru v dosiahnutie našich cieľov v roku 2021,“ uviedol riaditeľ Oliver Bäte.

Allianz potvrdil cieľ prevádzkového zisku v roku 2021 na úrovni 12,0 miliardy eur, plus alebo mínus 1 miliarda eur. Poisťovňa si minulý rok nestanovila cieľový zisk pre ekonomickú neistotu v dôsledku pandémie. Allianz, rovnako ako iné poisťovne, čelil nárokom klientov na odškodné za prerušenie podnikania a zrušenie podujatí pre blokády spojené s pandémiou, zatiaľ čo dopyt po poistení automobilov klesol. Allianz preto zaznamenal za minulý rok pokles prevádzkového zisku, prvý za takmer desať rokov.

Zdroj: Allianz-SP

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články