Vienna Insurance Group rozširuje aktivity v severnej Európe


			Vienna Insurance Group rozširuje aktivity v severnej Európe

Vienna Insurance Group (VIG) začne prevádzku vo Švédsku, Nórsku, Dánsku a Fínsku. Zo strany lokálne zavedeného tímu upisovateľov VIG budú prostredníctvom maklérov ponúkané poistné riešenia pre veľkých klientov.

V Štokholme, Osle a Kodani je plánované zriadenie vlastných pobočiek, o fínskych klientov bude postarané v rámci voľného pohybu služieb. 

Vienna Insurance Group je v Rakúsku jednoznačným lídrom trhu v oblasti firemných zákazníkov s trhovým podielom okolo 40 % a patrí medzi najväčších poisťovateľov firemnej klientely v strednej a východnej Európe. O klientov pôsobiacich na národnej i medzinárodnej úrovni sa stará široká partnerská sieť VIG v 70 rôznych krajinách sveta.   

„Naše mnohoročné skúsenosti a vysokú odbornosť v tomto segmente nevyužijeme len k starostlivosti o našich obchodných partnerov v severnej Európe, ktorá bude poskytovaná priamo na mieste prostredníctvom našich lokálnych pobočiek. Zároveň využijeme príležitosť na rozšírenie zaujímavého oboru podnikania na ziskových poistných trhoch," vyhlásila Elisabeth Stadler, generálna riaditeľka Vienna Insurance Group.   

VIG poverí činnosťami na týchto trhoch tím upisovateľov s dlhoročnými skúsenosťami a hlbokými znalosťami lokálnych trhov aj maklérskej činnosti. Odbyt priamo na mieste zaistia dobre zavedení poisťovací makléri. VIG zameria ponuku svojich produktov na klasické priemyselné poistenie. 

„Pre koncern Vienna Insurance Group predstavuje rozvoj odbytu v severnej Európe cielené využitie špecifických možností podnikania na týchto trhoch. Jednoznačne však budeme pokračovať v stratégii zacielenej na región strednej a východnej Európy, ktorú realizujeme organickým rastom, prevzatím už existujúcich poisťovní alebo zakladaním nových," zdôraznila Stadler. Rozšírením činnosti na severe Európy VIG zároveň vytvorí geografický most medzi severnou Európou a pobaltskými krajinami. Práve škandinávske a fínske podniky majú významné aktivity v Pobaltí, kde je VIG jasným lídrom trhu.  

Zdroj: Vienna Insurance Group

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články