Rumunsko: Opatrenia na ochranu obetí poisťovne CITY Insurance


			Rumunsko: Opatrenia na ochranu obetí poisťovne CITY Insurance
1.10.2021 Zahraničie

Bankrot poisťovne CITY Insurance – najväčšej poisťovne v Rumunsku s 20 % podielom na celkovom trhu a 45 % podielom v sektore PZPMV (povinného zmluvného poistenia motorových vozidiel) – je stále horúcou témou.

Pozornosť sa sústreďuje na vytváranie mechanizmov, ktoré by zabezpečili lepšiu ochranu spotrebiteľov a rýchle vyplatenie poistných plnení.

V tejto súvislosti vydali UNSAR (Národný zväz poisťovacích a zaisťovacích spoločností v Rumunsku) a BAAR (Rumunský úrad poisťovateľov motorových vozidiel) prvú príručku s radami pre ľudí, ktorí uzavreli poistnú zmluvu s poisťovňou CITY Insurance a tým, ktorí utrpeli škody v dôsledku poistenia v poisťovni CITY Insurance.

Vo veci dopadu vzniknutej situácie na samotný trh a predovšetkým na sektor povinného zmluvného poistenia motorových vozidiel UNSAR vydal nasledujúce vyhlásenie:

„Vplyv situácie je určite výrazný, no sektor PZPMV v Rumunsku bude naďalej fungovať a prekoná aj túto nepriaznivú situáciu. Držitelia poistných zmlúv PZPMV vydaných touto spoločnosťou a poškodené osoby sú chránené zákonom prostredníctvom ochranného mechanizmu vybudovaného pre tento účel.“

„Zároveň naďalej podporujeme legislatívne iniciatívy, z ktorých majú úžitok spotrebitelia a ktoré zabezpečujú optimálny a udržateľný prevádzkový rámec v strednodobom a dlhodobom horizonte,“ dodali zástupcovia UNSAR.

Zdroj: XPRIMM

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články