Rumunsko: Preukázanie platnosti PZP bude možné aj v digitálnom formáte


			Rumunsko: Preukázanie platnosti PZP bude možné aj v digitálnom formáte
9.9.2020 Zahraničie

Po sérii diskusií o spôsobe, akým môže vodič dokázať platnosť povinného zmluvného poistenia motorových vozidiel (PZPMV), je rozhodné. Môže tak urobiť aj digitálne.

 

Rada Rumunského finančného dozorného úradu 26. augusta schválila zmeny a doplnenia Normy č. 20/2017 o  PZPMV v Rumunsku. Uvedený článok sa týka dôkazu o uzavretí PZPMV v prípade kontroly vykonanej miestnymi orgánmi.

Na základe týchto zmien budú môcť vodiči v prípade kontroly predložiť elektronickú verziu PZPMV bez toho, aby museli mať so sebou zmluvu v tlačenej podobe.

Takéto sú zmeny v aktuálnej legislatíve

V Článku 10 (11) sa uvádza, že dôkazom o uzavretí PZPMV v prípade kontroly vykonanej príslušnými orgánmi, je:

  • písmeno a) Poistná zmluva o  PZPMV vystavená poisťovňou PZPMV s uvedeným obdobím platnosti, predložená v papierovej alebo elektronickej podobe;
  • písmeno b) dôkaz o poistení PZPMV vystavený poisťovňou PZPMV z inej krajiny, s platnosťou na území Rumunska a len počas obdobia uvedeného v dokumente alebo politika o cezhraničnom poistení pre vozidlá registrované mimo Európskeho hospodárskeho priestoru a Švajčiarskej konfederácie, predložený v papierovej alebo elektronickej podobe.

Zároveň sa v rovnakom článku zavádza nové písmeno c), kde sa uvádza, že dôkazom o uzavretí poistenia PZPMV v prípade kontrol vykonaných príslušnými orgánmi je aj informácia získaná z databázy pri poistení PZPMV uzavretom na území Rumunska, osvedčujúca existenciu zmluvy o PZPMV platnej k dátumu zisťovania.

Zmeny a doplnenia Normy č. 20/2017 vstupujú do platnosti na tretí deň od dátumu ich zverejnenia v Úradnom vestníku Rumunska, časť I.

Zdroj: XPRIMM

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Ako sa môj milenec vráti ku mne, s pomocou Dr Lomi

שְׁלֹמֹה Liam,  29. 9. 2020

Dobrý den, chcel som rýchlo informovat môj milenec je tam vonku, že prechádza neštastný vztah, myslel som, že on-line kúzlo nefunguje, kým som prišiel do kontaktu s Dr Lomi, ktorý urobil kúzlo pre mna a môj milenec sa vrátil ku mne to bolo potom viem, že duchovné ovládanie fyzickej, Dr Lomi je najlepšie kúzlo kolieska, ktoré vám pomôžu priviest spät svojho milenca, pomôže vám s akýmkolvek rozvodom problém je to najlepšie, co môžete kontaktovat ho na e-mail; lomiultimatetemple@gmail.com alebo napísat cez linku alebo WhatsApp císlo +2349034287285 môže pomôct vyriešit akýkolvek problém.

RSS

Súvisiace články