Povodne, ktoré sužujú juh Európy spôsobili na Slovensku zatiaľ mierne škody


			Povodne, ktoré sužujú juh Európy spôsobili na Slovensku zatiaľ mierne škody
23.5.2023 Škody

Silné dažde a povodne, ktoré už od minulého týždňa sužujú Európu, najmä Taliansko, Chorvátsko, Bosnu a Srbsko, si vyžiadali veľké materiálne škody a, žiaľ, už aj ľudské životy. 

Hoci Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal v polovici minulého týždňa výstrahu druhého stupňa pre Bratislavský kraj a väčšinu Banskobystrického kraja a výstrahu prvého stupňa pre väčšinu územia Slovenska, škody spôsobené záplavami nateraz nie sú u nás také výrazné.

Klienti Allianz – Slovenskej poisťovne nahlásili za minulý týždeň 101 poistných udalostí na
privátnom majetku
, spôsobených dažďom a záplavami za viac ako 31-tisíc eur. Najviac škôd bolo nahlásených z okresov Bratislava, Dunajská Streda, Košice, Prievidza a Myjava. Väčšinou išlo o zatečené priestory a navlhnuté steny. Za celý máj eviduje Allianz 139 škôd po záplavách, povodniach a dažďoch.


Mohlo by vás zaujímať: Generácie Y a Z budú musieť dlhšie pracovať a viac sporiť, ukázala Allianz štúdia dôchodkov


Allianz je pripravená riešiť škody svojich klientov, ktoré vzniknú po záplave, povodni, či iných živloch, a to aj v prípade povodní a záplav na rozsiahlom území Slovenska. 

„Vzniknutú škodu v domácnosti či na nehnuteľnosti treba čo najskôr nahlásiť poisťovni, a to online alebo telefonicky. Odporúčame poškodenia aj nafotiť a fotodokumentáciu priložiť k hláseniu škody,“ usmerňuje hovorkyňa Lucia Strnad Muthová.


Mohlo by vás zaujímať: Unilink sa pripája k maklérovi Acrisure. Ivan Špirakus zostáva riaditeľom INSIA


Škody na privátnom majetku po záplavách, povodniach a atmosférických zrážkach sú v Allianz kryté v rámci poistenia nehnuteľnosti a domácnosti Môj domov už základnom balíku poistenia.

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články