Monika Shatagin, Finanzpartner: „O úspech sa treba vždy podeliť“


			Monika Shatagin, Finanzpartner: „O úspech sa treba vždy podeliť“

Výkonná riaditeľka spoločnosti Finanzpartner pôsobí v oblasti finančných služieb už viac ako desať rokov. Za kľúčový krok k úspešnému podnikaniu považuje, ak sa človek obklopí spoľahlivými obchodnými partnermi a spolupracovníkmi.

Výkonná riaditeľka spoločnosti Finanzpartner Monika Shatagin viac prezrádza v rozhovore pre portál oPoisteni.sk.

 

Monika Shatagin

Spoločnosť Finanzpartner vznikla v roku 2008. Dnes má na Slovensku viac ako 45 obchodných zastúpení a služby poskytuje 100 tisíc klientom. Akú stratégiu hľadať za týmto úspešným príbehom?

Spoločnosť Finanzpartner naozaj prešla od svojho vzniku ďalekú a náročnú cestu. Stratégia, ktorú na začiatku podnikania zvolil zakladateľ spoločnosti Eduard Nagy a generálny riaditeľ Igor Čečko, vychádza z napĺňania dvoch hlavných línií. Tou prvou je služba klientom a snaha ponúkať im komplexné a finančne profitabilné riešenia.

Našou konkurenčnou výhodou je, že okrem služieb finančného sprostredkovania zabezpečujeme i právne poradenstvo a realitný servis. Naša druhá strategická línia sa týka podpory spolupracovníkov a finančných sprostredkovateľov. V spoločnosti Finanzpartner vieme, aké môžu byť začiatky podnikania náročné a akú administratívnu zaťaž vlastný biznis často vyžaduje.

Skúseným i začínajúcim maklérom preto poskytujeme výraznú technickú, administratívnu a právnu pomoc. Ja osobne si však myslím, že úspech spoločnosti Finanzpartner spočíva i v samotnom prístupe k podnikaniu či obchodným partnerom. Naša spoločnosť je postavená na poctivej robote, hodinách náročnej práce a neustáleho vzdelávania sa. Ctíme princípy otvorenej komunikácie a férovej spolupráce, vážime si prejavenú dôveru klientov i obchodných partnerov.“

Predpokladáme, že chcete rásť a rozvíjať sa aj do ďalších mesiacov a rokov. Akým spôsobom to chcete dosiahnuť? Prezraďte nám vaše manažérske plány na najbližšie obdobie...

Môžem potvrdiť, že ambíciou spoločnosti Finanzpartner je rast. Vďaka úspešným obchodným aktivitám, pribúdaniu nových klientov a investíciám do digitalizácie dnes patríme k najdynamickejšie rastúcim finančným sprostredkovateľom na trhu.

Súčasná ekonomická situácia a hospodársky vývoj ponúkajú zaujímavé investičné príležitosti.  I napriek možnej recesii a spomaleniu Európskej ekonomiky majú Slováci o finančné služby stále záujem. A my chceme byť pripravení pomôcť im s výberom a sprostredkovaním týchto služieb. Naša expanzia počíta nielen s rastom klientov ale i spolupracovníkov. Počas môjho viac ako desaťročného pôsobenie v segmente finančných služieb som sa naučila, že najväčší úspech spočíva v tom, ak sa vám podarí nájsť kvalitných a spoľahlivých kolegov.

My podávame ruku k spolupráci jednotlivcom, celým maklérskym tímom i sieťam. Rovnako však ponúkame šancu aj začínajúcim nováčikom. Chceme stáť pri všetkých, ktorí majú seriózny záujem o prácu vo finančnom sektore a úspešné riadenie vlastného podnikania.

Aké výhody ponúka Finanzpartner v oblasti náboru a spolupráce? Prezraďte, čo všetko môžu makléri prácou s vami získať?

Našim spolupracovníkom poskytujeme kompletnú technicko-administratívnu podporu tak, aby sa oni mohli sústrediť na samotné podnikanie. Finanzpartner spolupracuje s viac ako 50 obchodnými partnermi, medzi ktorými nechýbajú významné domáce i svetové banky, poisťovne či investičné domy.

Naši kolegovia automaticky získajú prístup k širokému produktovému portfóliu. Pomáhame s chodom kancelárie, IT službami a kvalitným back-officeom. Veľký dôraz kladieme na prístup k bezplatnému vzdelávaniu, pričom makléri majú na výber z katalógu školení podľa vlastných preferencií.

Spolupracovníkom ponúkame nadštandardné provízne schémy, produkčné prémie a samozrejmosťou sú rôzne motivačné súťaže. O finančný úspech spoločnosti sa vždy delíme so spolupracovníkmi, ktorí za ním stoja.“

Ktoré konkrétne formy podpory spolupráce vo vašej spoločnosti považujete za najdôležitejšie a prečo?

Ak by som mala vybrať tie najpodstatnejšie, tou prvou by bolo digitálne portfólio. Maklérom ponúkame prístup k informačnému systému FINIS II, ktorý v súčasnosti patrí k najlepším riešeniam určeným pre online správu obchodných kancelárií. Okrem toho ponúkame možnosť online uzatvárania poistných zmlúv, máme vlastné porovnávacie aplikácie a finančné kalkulačky, rovnako ako i vlastnú mobilnú aplikáciu.

Rovnako by som však dala do pozornosti aj slobodu a voľnosť, ktorú všetkým naším spolupracovníkom ponechávame. Každý maklér si sám určuje rozsah a objem svojej práce, pričom my podporujeme všetky typy predajcov – od tzv. tipéra, cez konzultantov až po partnerov. Finanzpartner počas svojho viac ako desaťročného pôsobenia na Slovenskom trhu spolupracoval s 1 500 maklérmi a my považujeme za dôležité, aby si naši kolegovia sami určili a vymedzili rozsah spolupráce.“

Pri nábore oslovujete aj ľudí, ktorí doteraz nepodnikali. Aké máte na nich požiadavky a čo musia spĺňať?

Som presvedčená, že najdôležitejšie je veriť sám sebe. Vo Finanzpartnerovi sme vytvorili inovatívnu platformu pre finančné sprostredkovanie a osobné uplatnenie každého nášho spolupracovníka. Sama viem, aké bývajú začiatky podnikania ťažké. Preto poskytujeme začínajúcim spolupracovníkom silnú podporu a všetky potrebné školenia.

Ako jediná spoločnosť na trhu sme si vymedzili tri sociálne skupiny, na ktoré sme sa zamerali v rámci náborových aktivít. Tou prvou sú rodičia na materskej dovolenke, druhou sú aktívni či bývalí športovci a tou treťou sú učitelia. Každá z týchto skupín má výrazné predpoklady byť úspešnou pri finančnom sprostredkovaní.

Mamičky, a dnes už aj oteckovia, na materskej zvládajú multitasking a majú skvelé manažérske schopnosti, športovci zase disciplínu, sú zvyknutí trénovať a majú silné zameranie na cieľ. Učitelia sú nositeľmi vedomostí a práve oni môžu výrazne prispieť i k zvýšeniu finančnej gramotnosti na Slovensku.

Všetci títo ľudia stoja krok od úspešnej kariéry v segmente finančných služieb, no možno sa ho boja urobiť. A my sme tu práve pre nich, aby sme im pomohli vykročiť a sprevádzali ich pri budovaní novej kariéry.“

Z pozície výkonnej riaditeľky spoločnosti Finanzpartner, ako hodnotíte aktuálnu situáciu na trhu finančných služieb a aké sú vaše prognózy na najbližšie obdobie?

Trh finančného sprostredkovania sa mení a vyvíja. Veľký kvalitatívny posun priniesla digitalizácia služieb, ktorá ponúka maklérom vyššiu efektivitu práce a časovú úsporu. Za posledné roky prešiel trh výraznou reguláciou a posilnil sa i dohľad zo strany štátu. Žiadny sprostredkovateľ si dnes nemôže dovoliť prešľapy alebo nízku odbornosť, pretože stratí klientov.

Na trhu pôsobia takmer dve desiatky relevantných hráčov a konkurenčný boj o klientov či spolupracovníkov je tvrdý. Kto chce uspieť, musí poskytovať kvalitné služby, profesionálny servis či motivačné pracovné podmienky. Mení sa i pozícia finančného sprostredkovateľa. Dnes dokáže poskytnúť praktické odborné rady či zvoliť také produkty, ktoré klientovi naozaj pomôžu k lepšiemu finančnému zabezpečeniu v budúcnosti.

Slovenský poistný trh sa vyznačuje v rámci krajín V4 najvyšším podielom životného poistenia, ktorý dosahuje až 48 %. V neživotnom poistení nastal nepríjemný zlom s príchodom nového 8 % odvodu zo strany štátu. Takéto dodatočné zdanenie klientov či poisťovní nie je prospešné vôbec pre nikoho.

Na druhej strane pozitívne hodnotím rastúci záujem Slovákov o sporenie v druhom pilieri a možnosť využívať historicky najnižšie úrokové sadzby na úverových produktoch. Pri prognózach vývoja treba brať do úvahy Brexit a obchodnú vojnu USA, čo sa však týka sprostredkovania finančných služieb na Slovensku v najbližšom období, som pomerne optimistická.“

Zdroj: oPoisteni.sk

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

pôžičku

Claudia Klein,  6. 11. 2019

Potrebujete pôžičku na konsolidáciu dlhu za prijateľnú úrokovú sadzbu? Alebo potrebujete pôžičku z osobných dôvodov alebo potrebujete pôžičku na založenie firmy alebo rozšírenie podnikania atď. Zainteresované strany by nás mali kontaktovať kvôli získaniu ďalších informácií prostredníctvom tohto e-mailu: | spotcapglobalservices@gmail.com | alebo nám napíšte na WhatsApp: +4915758108767 |

Pokiaľ ide o pôžičky online, sme veľmi spoľahliví a dôveryhodní. Kontaktujte nás ešte dnes. Je nevyhnutné, aby ste spolupracovali so správnou spoločnosťou. Pomôžeme vám získať najlepšiu cenu za pôžičku bez ohľadu na váš kredit !!! Ak hľadáte akúkoľvek pôžičku, musíte prísť na správne miesto. Kontaktujte nás ešte dnes pre viac informácií prostredníctvom e-mailu: | spotcapglobalservices@gmail.com | alebo nám napíšte na WhatsApp: +4915758108767 |

Súvisiace články