Cestujete k moru autom? Nezabudnite si so sebou „pribaliť“ havarijné poistenie


			Cestujete k moru autom? Nezabudnite si so sebou „pribaliť“ havarijné poistenie
16.7.2021 Produkty, Spektrum

Aktuálna priaznivá situácia v súvislosti s pandémiou láka slovenských dovolenkárov opäť vycestovať do Chorvátska.

Podľa odhadov Chorvátskeho turistického združenia navštívi tento rok tamojšie pláže 250 až 300-tisíc našincov, ktorí sa k Jadranu najčastejšie presúvajú vlastným autom. KOMUNÁLNA poisťovňa ponúka k havarijnému poisteniu bezplatné asistenčné služby, ktoré môžu vodiči využiť v prípade nečakaných komplikácií.

Pánovi Petrovi sa na ceste do Chorvátska pokazila v Zadare olejová pumpa v motore, následkom čoho bolo auto nútené zastaviť v rýchlom pruhu na diaľnici. Zmluvný partner asistenčnej spoločnosti v Chorvátsku odtiahol vozidlo z cesty, urobil na mieste diagnostiku a po zistení príčiny odtiahol nepojazdné auto do najbližšieho servisu.

Keďže mal klient uzavreté povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie v KOMUNÁLNEJ poisťovni, vodič nemusel za diagnostiku ani odťah vozidla nič doplácať. Bez asistenčných služieb by ho riešenie takejto situácie stálo približne 230 eur.

 „Uzavretím havarijného poistenia získajú klienti okrem iného aj nárok na bezplatné asistenčné služby, ktoré možno využiť vo všetkých krajinách Európskej únie, a to v prípade poruchy, havárie a krádeže vozidla. Našim klientom poskytujeme nielen technickú, ale tiež administratívno-právnu asistenciu,“ upresňuje Dušan Zemánek, riaditeľ úseku neživotného poistenia v KOMUNÁLNEJ poisťovni.

Asistencia nie je len „odťahovka“

Z údajov asistenčnej spoločnosti Global Assistance Slovakia vyplýva, že najväčší počet asistenčných udalostí hlásia turisti v lete z Chorvátska, Rakúska, Nemecka a Česka. Najčastejšie využívanou asistenčnou službou je odťah vozidla do najbližšieho servisu, ktorú KOMUNÁLNA poisťovňa hradí v rámci havarijného poistenia do sumy 175 eur (v prípade zahraničia). Poisťovňa poskytuje pomocnú ruku tiež pri otvorení zámku pri strate kľúčov, zámene a vyčerpaní paliva, či vystavení náhradných dokladov od vozidla v prípade ich straty.

Asistenčné služby sa ďalej vzťahujú na úschovu nepojazdného vozidla, poskytnutie náhradného vozidla pri krádeži, alebo opravu defektu. V prípade vážnej poruchy alebo nehody je vodičom ponúknuté náhradné ubytovanie. „Pokiaľ oprava odtiahnutého asistovaného vozidla v zahraničí trvá viac ako osem hodín, klient má nárok na ubytovanie oprávnených osôb maximálne na dve noci v celkovej hodnote 2 x 85 eur, resp. návrat do miesta trvalého bydliska,“ dodáva D. Zemánek.

Ročné poistné za havarijné poistenie u osobného motorového vozidla začína už na sume 200 eur (v závislosti od ceny vozidla, veku vodiča a regiónu). KOMUNÁLNA poisťovňa poskytuje zároveň ako bonus poistenie čelného skla a batožiny zadarmo.

Postup pri poruche vozidla v zahraničí

  • Kontaktujte nonstop asistenčnú službu Global Assistance Slovakia prostredníctvom čísla +421 263 532 236.
  • Operátor sa vás opýta na vaše meno a priezvisko, požiada vás o popis a presné miesto incidentu a základné informácie o vozidle (typ a farba vozidla, evidenčné číslo, VIN číslo).
  • VIN číslo vozidla nájdete na svojej asistenčnej karte.
  • Operátor následne rozhodne o vhodnom spôsobe pomoci.

 

Zdroj: Komunálna poisťovňa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články