Zaujímavosť: Keď za volant zamieri pes, neveští to nič dobré…


			Zaujímavosť: Keď za volant zamieri pes, neveští to nič dobré…
13.2.2023 Zahraničie

Áno, psy môžu riadiť auto. To sa potvrdilo nedávno v praxi, aj keď išlo v tomto prípade „len“ o golfový vozík. Avšak ako šofér sa tento pes príliš neosvedčil. A poisťovňu to môže prísť draho.

Spanie za volantom sa nevypláca. A to ani v prípade, keď sa má jednať o pelech pre psa. Keď si najlepší priateľ človeka, milovaný Blackie vliezol do priestoru pre nohy vodiča v golfovom vozíku, aby si na „greene“ trochu pospal, došlo ku katastrofe. A poriadnej.


Mohlo by vás zaujímať: Obytné novostavby v Nemecku zdraželi vlani medziročne o 17 %


Zachytila ju bezpečnostná kamera na mieste. Blackie aktivoval telom pohyb vozíka, ten urobil krásny oblúk smerom dozadu, a nabúral presne do prednej časti vozidla SUV, ktoré neďaleko zaparkoval jeho majiteľ. Blackie spoznal, že pre pokojné leňošenie sa toto útočisko nehodí, a bez toho, aby bol udalosťou otrasený, pokojne a nezúčastnene z vozíka zoskočil a odbehol preč. Zostal nepovšimnutý, a na mieste nezanechal žiadnu významnú stopu.  

Zdroj: YouTube

„Niekto mi nabúral auto golfovým vozíkom,“ lamentoval o niečo neskôr majiteľ, keď našiel vozidlá v sebe. Došlo na preskúmanie záznamu z kamery a páchateľ bol odhalený. A toto video sa ukázalo ako veľmi dôležité, pretože bez neho by motoristovi nikto asi neveril, že ho nabúral pes. Záver udalosti je taký, že vinníkom kolízie je Blackie, ktorý o tom ale asi dodnes nevie.

Video však jasne ukazuje, ako prichádza k vozíku, naskočí si doň a uvelebuje sa, zatiaľ čo sa vozidlo dáva do pohybu. Každopádne išlo o tak neobvyklý dej, že na TikToku, kam video zavesil vlastník auta pod menom 606.00, má už film takmer 3 milióny zhliadnutí a 140 000 zdieľaní.  


Mohlo by vás zaujímať: Čo robiť, ak vašu obľúbenú destináciu zasiahne ničivý živel? Tu sú rady


Mnohí užívatelia sa pýtajú: možno v tomto prípade uvažovať o úteku páchateľa z miesta činu? A iní sa zaujímajú, ako to vyriešila poisťovňa. Prečo nebol vozík zaparkovaný, navyše hneď vedľa detského ihriska riadne zabezpečený proti pohybu... To si musí poškodený vyriešiť s prevádzkovateľom ihriska a s poisťovňou.

A ako by ste túto škodovú udalosť vybavili vy? 

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články