Zaujímavosť: K diskusii o kyberrizikách v Bielom dome prizvaní aj poisťovatelia


			Zaujímavosť: K diskusii o kyberrizikách v Bielom dome prizvaní aj poisťovatelia
6.10.2021 Zahraničie

Americká vláda usporiadala v Bielom dome stretnutie, na ktorom sa detailne diskutovalo o kybernetickej bezpečnosti. Prítomní boli zástupcovia najväčších amerických technologických firiem. Prvýkrát boli prizvaní aj zástupcovia odvetvia poisťovníctva.

Na zozname hostí boli napríklad šéf Amazonu Andy Jassy, ​​najvyšší manažér Apple Tim Cook, alebo CEO Microsoftu Satya Nadella. Vedľa nich dostali pozvánku prvýkrát aj predstavitelia poisťovní. Diskusia smerovala k novým zákonom k ​​hláseniu incidentov v oblasti ochrany dát a k regulácii kybernetickej bezpečnosti, ktoré aktuálne americký kongres pripravuje na vydanie.
 
Najhorúcejšími témami diskusie čelných reprezentantov boli ransomware, kritické infraštruktúry, zabezpečenie dodávateľských reťazcov, osveta o kybernetickej bezpečnosti a o poistení pre prípad porušenia ochrany dát. 
 
Vedľa technologických hláv sa stretnutia zúčastnili aj predseda predstavenstva majetkové poisťovne Travelers Allan Schnitzer, top manažéri energetického koncernu Southern Co. a finančného obra JP Morgan Chase & Co. Na strane vlády diskutovali vysoko postavení úradníci Joe Bidena, medzi nimi nedávno do funkcie potvrdený národný riaditeľ pre kybernetickú bezpečnosť Chris Inglis a minister vnútra Alejandro Mayorkas. 
 
Biely dom pozýva už mnoho mesiacov k diskusiám o možným nových predpisoch pre oblasť kybernetickej bezpečnosti aj reprezentantov privátneho sektora. Jedinečné na poslednom stretnutí bolo zastúpenie poisťovacieho sektora, ktorý dostal slovo úplne prvýkrát.  
 
Ide o možno trochu neskorú, napriek tomu dôležitú premiéru a súčasne poznatok, že americká vládna administratíva vidí teraz v poisťovniach dôležitý stavebný kameň na zlepšenie systémov obrany pred kybernetickými rizikami.  

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články