Dcérske firmy Zurich Insurance v USA kupujú divízie Met Life


			Dcérske firmy Zurich Insurance v USA kupujú divízie Met Life

Spoločnosť Zurich Insurance v piatok oznámila, že jej americké dcérske firmy Farmers Group a Farmers Exchange sa dohodli na kúpe majetkovej a úrazovej divízie amerického poisťovateľa Met Life za približne 3,9 miliardy USD (3,22 miliardy eur).

Zisky z poistenia motorových vozidiel a domácností totiž počas pandémie nového koronavírusu rastú, pretože blokády na zabránenie šírenia infekcie znížili počet škôd spôsobených pri dopravných nehodách a krádežiach vlámaním.

Poisťovatelia, ako napríklad Zürich, naopak, čelia veľkým nárokom na odškodnenie za udalosti, ako je prerušenie činnosti firiem. Zurich Insurance očakáva, že dohoda, ktorú by chcela dokončiť do polovice budúceho roka po schválení regulačnými úradmi, bude už v prvom roku zisková a od roku 2023 je prinesie návratnosť investícií približne na úrovni 10 %.

Táto dohoda umožní spoločnosti Farmers Exchanges, ktorej spoločnosť Farmers Group vo vlastníctve Zurich Insurance poskytuje určité administratívne a riadiace služby, celonárodnú pôsobnosť v USA a prístup k novým distribučným kanálom. Švajčiarskej poisťovni to zase pomôže pri dosahovaní rastových cieľov do roku 2022.

Farmers Exchange získa 10-ročnú exkluzívnu dohodu o distribúcii svojich produktov osobného poistenia prostredníctvom platformy skupiny MetLife, ktorá má 3800 spoločností a 37 miliónov zamestnancov. Divízia pre poistenie majetku a dopravných nehôd MetLife má 2,4 milióna poistných zmlúv, ktoré v minulom roku priniesli čisté poistné vo výške 3,6 miliardy USD.

Švajčiarsky poisťovateľ prispeje na transakciu 2,43 miliardami USD prostredníctvom Farmers Group, zatiaľ čo Farmers Exchanges prispeje sumou 1,51 miliardy USD. Prezident a generálny riaditeľ spoločnosti MetLife Michel Khalaf v súvislosti s dohodou vyhlásil, že predaj umožní životnej poisťovni „sústrediť sa na naše hlavné silné stránky“.

Zdroj: TASR, Zurich Insurance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články