Životné poistenie uzatvoríte jednoducho online so systémom od Asseco


			Životné poistenie uzatvoríte jednoducho online so systémom od Asseco

Donedávna ste mohli uzatvoriť životné poistenie len osobne, no pandémia všetko zmenila. Poisťovne sa snažia maximum procesov realizovať na diaľku a bezkontaktne.

Výnimkou už nie je ani životné poistenie, ktoré dokážete uzatvoriť bez návštevy pobočky či osobného stretnutia s maklérom. Portálové riešenie od Asseco Central Europe myslí aj na túto nevyhnutnosť a prispôsobilo sa novej forme predaja.

Asseco Central Europe ponúka portálové riešenie pre poisťovateľov, ktorého agentská časť je spojená s predajnými portálmi najväčších finančných maklérskych domov v Českej republike a na Slovensku. Vďaka tomuto systému sa zvyšuje efektivita predaja ako aj väčší komfort pri sprostredkovaní životných poistiek.

Uzatváranie poistných zmlúv online 

Sprostredkovateľský predaj v online forme pokrýva celý proces predaja od poradenstva až po uzavretie návrhu, vrátane bezpečnej výmeny šifrovaných dokumentov. Ďalšou praktickou funkčnosťou je e-Podateľňa pre ešte väčší priestor elektronickej komunikácie medzi poistníkom, poisťovňou a maklérskou spoločnosťou.

Samoobslužné portálové riešenie od Asseco poskytuje popri digitálnom predaji životných poistiek informačné, komunikačné a popredajné služby (okamžité posúdenie a schválenie technických a netechnických zmien) poisťovne pre svojich klientov a sprostredkovateľov. Prispieva tak k zefektívneniu predajných procesov a minimalizácie back-office operácií „vysunutím“ najviac dopytovaných služieb na portál.

 

Benefity portálového riešenia od Asseco

  • Vizuálne prispôsobenie portálu na základe dizajn manuálov jednotlivých maklérskych spoločností
  • Technológia SSO
  • Plne digitálny predaj životných produktov
  • Okamžité posúdenie rizika v závislosti od vybraných krytí až po uzavretie poistného návrhu prostredníctvom digitálneho podpisu
  • Prvky OCR technológie a tvárovej biometrie

 

O spoločnosti Asseco Central Europe:

Spoločnosť Asseco Central Europe pôsobí na trhu už 31 rokov a patrí medzi najsilnejšie softvérové domy v strednej a východnej Európe. Pobočky firmy nájdete na Slovensku, v Českej republike, Maďarsku, Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku a Poľsku. Realizuje náročné projekty najmä pre komerčnú sféru, ale aj štátnu správu a samosprávu.

Portfólio spoločnosti tvoria bankové a poisťovacie informačné systémy, informačné systémy pre zdravotníctvo, stavebné sporiteľne, systémy pre platobné karty, energetiku a utility, Business Intelligence riešenia, ERP systémy a ďalšie inovatívne riešenia na mieru.

Celá skupina Asseco CE v súčasnej dobe zamestnáva viac ako 3 000 ľudí. Asseco Central Europe je súčasťou medzinárodnej skupiny Asseco. Viac informácií o produktoch spoločnosti nájdete na https://ce.asseco.com/.

 

Zdroj: Asseco Central Europe

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články