Exkluzívne potvrdené: Vladimír Bakeš bude generálny riaditeľ Komunálnej poisťovne i Kooperativy


			Exkluzívne potvrdené: Vladimír Bakeš bude generálny riaditeľ Komunálnej poisťovne i Kooperativy
17.12.2015 Menovania a odchody

Regina Ovesny-Straka k 31. decembru 2015 končí vo svojej funkcii šéfky Kooperativa poisťovne. Tieto informácie prekvapili v týchto dňoch poistný trh. V rakúskej VIG tiež končí 31. decembra Peter Hagen vo funkcii predsedu predstavenstva VIG. Zaujímalo nás, ako sa táto situácia dotýka priamo fungovania poisťovní na Slovensku. 

 

Kooperativa poisťovňa menovala nový manažment

Kooperativa poisťovňa patrí spoločne s Komunálnou poisťovňou do rakúskej skupiny Vienna Insurance Group (VIG).

„Kooperativa poisťovňa, a.s. Vienna Insurance Group (VIG) vstúpi do roka 2016 s novým vedením. Ing. Vladimír Bakeš bol dozornou radou s účinkom k 1. januáru 2016 menovaný do funkcie generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva spoločnosti Kooperativa poisťovňa, a.s. VIG,“ uviedla pre portál oPoisteni.sk Miriam Fuňová, PR manažérka a hovorkyňa Kooperativa poisťovne.

S okamžitou platnosťou odchádza zo svojej funkcie aj člen predstavenstva Mgr. Erik Nikmon. K danej téme očakávame aj vyjadrenia z rakúskej skupiny Vienna Insurance Group.

Komunálna poisťovňa potvrdila uznesenie Dozornej rady

Na avizované novinky v predstavenstve Komunálnej poisťovne sme sa spýtali priamo hovorkyne a PR špecialistky Daniely Šulcovej. Tá v rozhovore pre portál oPoisteni.sk potvrdila, že Vladimír Bakeš bude pôsobiť od januára 2016 ako generálny riaditeľ a predseda predstavenstva dvoch poisťovní. 

Rakúska VIG uviedla, že Peter Hagen skončí 31. 12. vo funkcii predsedu predstavenstva VIG kvôli rozdielnym názorom ohľadom budúcej stratégie a riadenia skupiny. Ako akej miery tento fakt môže ovplyvniť skupinu VIG na Slovensku, teda konkrétne aj vašu Komunálnu poisťovňu?

V rámci včerajšej Dozornej rady Komunulnej poisťovne bolo prijaté uznesenie, ktorým generálny riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti Komunálna poisťovňa, a.s. Vienna Insurance Group Vladimír Bakeš bude od 1. januára 2016 pôsobiť aj ako generálny riaditeľ a predseda predstavenstva oboch spoločností, teda Komunálnej poisťovne a Kooperativy.

V akej kondícii sa za aktuálne nachádza Komunálna poisťovňa a na čo sa prioritne sústreďujete v tomto roku 2015?
Tempo nášho rastu naberalo na intenzite predovšetkým za uplynulých 5 rokov. Za toto obdobie sme rástli takmer 5-násobne rýchlejšie, ako celý slovenský poistný trh. Ten zaznamenal k 30. júnu 2014 celkové polročné tržby z poistného vo výške 1 131 mil. eur, pričom k 30. júnu 2009 to bolo 1 049 mil. eur, čo predstavuje nárast o 7,8 % (o 82 mil. eur) za uplynulých 5 rokov. Komunálna poisťovňa však za rovnaké obdobie narástla o viac ako 35 % (tržby k 30. 6. 2009 vo výške 65,3 mil. eur, k 30. 6. 2014 vo výške 88,2 mil. eur).

Máme silné zázemie v komunálnej sfére, spolupracujeme s miestnymi municipalitami, vďaka čomu poznáme prostredie, náladu, problémy ale aj výhody miestnej lokality. Tento rok sme sa aj naďalej sústredili na rozvíjanie vzťahov na lokálnej úrovni a na trh sme priniesli nové produkty v rámci životného aj neživotného poistenia. Naše zameranie je v prvom rade proklientske a týmto smerom sa chceme posúvať aj v nasledujúcom období.

Ovplyvňuje vašu poisťovňu aj situácia v susednom Rakúsku, keď na riaditeľskom poste VIG po troch rokoch náhle skončil Peter Hagen? Jeho manažérska zmluva mala pritom skončiť až v roku 2018...
Našu spoločnosť vzniknutá situácia neovplyvnila. Personálne obsadenie v predstavenstve nateraz zostáva nezmenené.

Chystajú sa nejaké ďalšie zmeny v najbližších týždňoch v manažmente Komunálnej poisťovne?
V najbližších týždňoch neočakávame žiadne personálne zmeny v manažmente našej poisťovne.


Personálie TOP manažérov 

Regina-Ovesny-Straka 160x120Regina Ovesny-Straka

Vyštudovala ekonomické vedy na Ekonomickej univerzite vo Viedni. V rokoch 1982-1994 pracovala na rôznych riadiacich pozíciách banky Creditanstalt Bankverein vo Viedni. V rokoch 1994 – 1998 bola členka a hovorkyňa predstavenstva Creditanstalt Bratislava. Po fúzii v s Bank Austria bola v rokoch 1999 – 2001 predsedníčkou predstavenstva Bank Austria Creditanstalt Slovakia. V rokoch 2001 – 2009 bola predsedníčkou predstavenstva a generálnou riaditeľkou Slovenskej sporiteľne a prezidentkou Slovenskej bankovej asociácie. V rokoch 2009 – 2014 zastávala funkciu predsedníčky predstavenstva a generálnej riaditeľky Salzburger Sparkasse. Od roku 2014 do decembra 2015 pracuje ako podpredsedníčka predstavenstva a námestníčka generálneho riaditeľa KOOPERATIVA poisťovňa, a. s., VIG. 

Vladimír Bakeš riaditel Komunalna poistovna160x120Vladimír Bakeš

Absolvent Slovenskej technickej univerzity Bratislava, zahájil svoju kariéru v slovenskej skupine VIG v roku 2000 ako obchodný riaditeľ agentúry Bratislava. V roku 2001 sa stal riaditeľom agentúry Bratislava, v roku 2003 napokon riaditeľom obchodu pre celé Slovensko. V roku 2004 bol Ing. Vladimír Bakeš menovaný do predstavenstva spoločnosti Kooperativa, od februára 2008 sa stal zároveň aj členom predstavenstva Komunálnej poisťovne. V októbri 2009 odstúpil Ing. Vladimír Bakeš z predstavenstva spoločnosti Kooperativa a prevzal v pozícii generálneho riaditeľa predsedníctvo v predstavenstve spoločnosti Komunálna poisťovňa, ktorú vedie doteraz. Od 1. januára 2016 bude pôsobiť generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Komunálnej poisťovne a Kooperativy.

Zdroj: oPoistení.sk

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Bc

Usisnwoa,  12. 11. 2019

Dobrý deň nesom spokojní z vašov poistkou  mal som nehodu proti zveru mal som celi  nárazník rozbitý prišli policajti pofotil všetko poriadku ďalší deň prišiel poistovak auto pofotil všetko prišlo mi na email  factura koľko ohodnocuje ohodnotenie bolo na 319euro ďalej šiel som do našej pobočki kooperativa pitala sa mi pani chcete tie peniaze na účet alebo auto dávate do wv ja som povedal ze ja si dám opraviť peniaze nech prídu na účet a prišlo mi na konec 109euro je to normálne podľa vas a ja som dlžni mechanikovy 450euro a ony mi dajú 109euro čo za 109euro mam kupit  gde ich mam dat  a tie telefóne čísla čo máte po internetach to zbitocne nedovalaš sa ani Bohu
A na riaditeľa tell kontakt neje

RSS

Súvisiace články