Rozsiahle povodne sužujú Nemecko, materiálne škody sú mliiónové


			Rozsiahle povodne sužujú Nemecko, materiálne škody sú mliiónové
27.7.2017 Škody, Zahraničie

Nemecko sužujú v týchto dňoch rozsiahle povodne, ktoré zasiahli viaceré regióny spolkovej republiky.

Kým v niektorých z nich, napríklad v spolkových krajinách Durínsko a Hesensko, došlo dnes k miernemu upokojeniu situácie na vodných tokoch a postupnému klesaniu ich hladín, v iných - predovšetkým v dolnosaskom okrese Goslar - bola situácia katastrofická.

Primátor rovnomenného sídelného mesta Oliver Junk na tlačovej konferencii hovoril, že Goslar nezažil také dramatické povodne v uplynulých 80 rokoch. Ľudí museli evakuovať zo starého mesta, škody v objeme rádovo miliónov eur vznikli na infraštruktúre, tak na cestných komunikáciách, ako aj na mostoch.

V ostatných hodinách však aj z tejto oblasti prichádzajú trocha pozitívnejšie informácie.
Stav núdze vyhlásili v severonemeckých Brémach.

Meteorológovia varovali pred extrémami počasia tak v Berlíne, ako aj v spolkovej krajine Brandenbursko, kde zrážky naďalej pokračujú. Môže tam dôjsť k zaplaveniu ulíc, ciesť a nemožno vylúčiť ani zosuvy pôdy. Varovanie, v rámci ktorého občanov vyzvali, aby ponechali dvere i okná uzavreté, platí do štvrtka 6.00 h.

V brandenburskom Leegebruchu sú už ulice pritom pod vodou. Rovnako je pod vodou obytná štvrť v štvrti Tegel nemeckej metropoly Berlín. Vo viacerých oblastiach hrozilo pretrhnutie hrádzí a vyliatie tokov z korýt.

Zdroj: TASR

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS