Na financovanie nehnuteľnosti sa pripravujte hneď po škole


			Na financovanie nehnuteľnosti sa pripravujte hneď po škole

Kúpa bytu či domu patrí u väčšiny ľudí k najväčšej investícii v živote. Nasporiť si sumu niekoľko desiatok či vyše stovky tisíc eur je pre málokoho reálne.

Spoliehať sa na výhru v lotérii alebo nečakané dedičstvo je riešenie s malou šancou na úspech. Rozumnejšie je si financovanie vlastného bývania naplánovať vopred. Odborník na financie z PARTNERS GROUP SK Tomáš Podhorný radí, ako na to. Pri hypotéke však rátajte s tým, že budete potrebovať aj vlastné peniaze.

Odborníci na financie odporúčajú začať s plánovaním financovania vlastného bývania čo najskôr. Už pri prvých študentských brigádach si časť odložiť na tento finančne náročný cieľ. Ako hovorí Tomáš Podhorný : „Je lepšie byť pripravený ako prekvapený.” Zároveň platí aj ďalšia rada: „Lepšie neskoro ako nikdy.” Takže nezúfajte, aj keď ste už oslávili tridsiatku.

„Dnes žijeme v dobe, kedy si málokto môže dovoliť vyriešiť svoje bývanie inak, ako hypotekárnym úverom. Preto čím skôr človek začne sporiť, tým lepšie pre neho," zhodnotil odborník na financie. Kvalitnou a včasnou prípravou vieme získať nielen lepšie podmienky vo finančných inštitúciách, ale zároveň sa vieme vopred pripraviť na rýchlejšie vyplatenie úveru, a tým ušetriť tisíce eur na jeho preplatení.

Tak, ako každý rieši zdravie s lekárom a pokazené auto s automechanikom, pri financiách je najpraktickejšie zveriť sa do rúk odborníka, ktorý zistí vaše ciele, potreby, možnosti a ušije každému finančný plán presne na mieru.

Kto môže dostať hypotéku? 

Získať dnes hypotekárny úver je náročnejšie, ako v minulosti. Vzhľadom k tomu, že sa Slováci neustále viac a viac zadlžujú, Národná banka Slovenska sprísnila minulý rok pravidlá na získanie úverov. „Dnes banka môže prefinancovať najviac 80 % hodnoty ceny nehnuteľnosti, ktorú chcete kúpiť. Vo výnimočných prípadoch to však môže byť aj 90%. Zvyšných 20 % by ste mali mať našetrených z vlastných peňazí,“ hovorí Tomáš Podhorný.

Okrem toho platí maximálny úverový strop pre každého, čo znamená, že celkový objem úverov klienta nesmie prekročiť 8-násobok jeho ročného príjmu. Napríklad, ak máte čistý mesačný príjem 800 €, môžete mať všetky úvery maximálne vo výške 76 800 € (800 x 12 x 8).

Zároveň je potrebné splniť aj ďalšie podmienky. Klientovi po odrátaní splátky a životného minima na každého člena domácnosti z čistého príjmu musí zostať ešte 20 % rezerva. Pre ilustráciu, minimálne životné náklady na trojčlennú rodinu tak vychádzajú približne 440 €. Ak je v rodine viac detí, na každé ďalšie dieťa vychádzajú náklady približne 100 €. Dokonca pri vyšších príjmoch môžu banky kalkulovať s vyššími výdavkami na jednotlivých členov domácnosti.

Ako našetriť potrebnú sumu vlastných peňazí na hypotéku?

Suma, ktorú by ste mohli pravidelne mesačne odkladať na vytvorenie 20 % hodnoty nehnuteľnosti, je veľmi individuálna a závisí, samozrejme, od možností každého človeka. Ideálne čo najviac a čo najskôr. „Pri výbere sporiaceho produktu je veľmi dôležité zistiť investičný horizont, čiže za aké dlhé obdobie si chcem našetriť potrebnú sumu vlastných 20 % z ceny nehnuteľnosti,“ radí Tomáš Podhorný a dodáva: „V rámci analýzy osobných financií s odborníkom sa určite ľudia dostanú ku konkrétnym číslam a možnostiam riešenia. Napríklad, ak im zostáva každý mesiac rozdiel medzi príjmami a výdavkami 100 eur, tak za jeden rok je možné našetriť si 1 200 eur. Za 5 rokov aj s úrokmi bude našetrená suma vyše 6 000 eur."

Stavebné sporenie 

Od začiatku tohto roka nastalo pár zmien aj v tejto forme sporenia na bývanie. Ročný vklad na plnú štátnu prémiu stúpol na 2 800 eur a zároveň sa štátna prémia zdvihla zo 66,39 eur na 70 eur. Platí však, že štátnu prémiu získa len ten, kto nezarobí viac ako 1,3-násobok priemernej mesačnej mzdy na Slovensku. „Táto zmena sa týka aj zmlúv uzatvorených pred 31. 12. 2018," upozorňuje odborník na financie. Novinkou je aj zrušenie tzv. “priateľského sporiteľa”.

V minulosti mohol sporiteľ po 6 rokoch použiť nasporenú sumu na čo chcel. Po novom už musí preukázať, že ich použil na niečo súvisiace s bývaním. „Na získanie plnej štátnej prémie je zároveň potrebné uzatvoriť zmluvu o stavebnom sporení v prvej polovici roka a bude ju možné získať len na stavebný úver, nie na medziúver. „Po týchto zmenách je stavebné sporenie menej výhodné ako bolo kedysi," zhodnotil zmeny Podhorný.

Podnájom verzus hypotéka

V prípade podnájmu získava síce človek rýchlu, ale dočasnú strechu nad hlavou, ktorá je z finančného hľadiska neefektívna a stratová. Ak niekto býva 5 rokov v podnájme a platí 300 eur mesačne, „vyhodí do vzduchu“ 18 000 eur bez toho, aby bol vlastníkom nehnuteľnosti. „V dnešnej dobe pri nízkych úrokových sadzbách a prijateľných cenách nehnuteľností by som určite odporúčal riešiť bývanie kúpou vlastnej nehnuteľnosti," radí Tomáš Podhorný.

Pri plánovaní kúpy nehnuteľnosti treba počítať aj s ďalšími nákladmi, ako je napríklad zariadenie bytu, takže je potrebné mať nasporenú vyššiu sumu. „Ak si kupujem nehnuteľnosť, do ktorej sa stačí len nasťahovať a nechcem v nej nič meniť, ďalšie náklady sú skôr minimálne. Na rozdiel od toho, keď potrebujem kúpiť kompletne nové zariadenie, poprípade spraviť rekonštrukciu," upozorňuje odborník na financie. Výška potrebných finančných prostriedkov závisí od preferencií každého človeka, ako si chce svoju domácnosť zariadiť.

Zdroj: Partners Group

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

loan

joshua benjamin,  14. 5. 2020

Ben je een zakenman of een zakenvrouw? Zit je in financiële puinhoop of heb je geld nodig om je eigen bedrijf te starten? Wilt u leningen betalen, uw schulden vereffenen of een leuk bedrijf beginnen? Heb je een lage credit score en vind je het moeilijk om een kapitaallening te krijgen bij lokale banken / andere financiële instellingen? U hebt om de een of andere reden een lening of financiering nodig, stuur een e-mail naar joshuabenloancompany@gmail.com

Ponuka pôžičky

Gladis,  13. 5. 2020


S cieľom informovať širokú verejnosť o tom, že ľahká pôžička sa teraz poskytuje s úrokovou sadzbou 2%, sa teraz musia zaregistrovať iba vážni ľudia s kontaktnými údajmi uvedenými nižšie.

Whats'App Number: +12247574068
E-mail: skyfinance88@gmail.com

Apply for a urgent loan

Cathym calle,  12. 5. 2020

Spoločnosť Cannie Finance Company s potešením informuje občanov Slovenska o globálnej pandémii koronavírusovej choroby (COVID-19), ktorá spôsobila celosvetovú blokádu. Sme ochotní poskytnúť finančnú pomoc zainteresovaným stranám alebo majiteľom firiem. Pošlite nám e-mail na adresu (Ruthcannie@gmail.com), sadzba je 3% a môžeme vám ju požičať do 2 dní. Našou prvou prioritou je poskytnúť vám rýchly a bezpečný úver. Náš proces je jednoduchý

Vďaka,
Pani Ruth Cannie

kopl

apolkmnb,  1. 5. 2020

Ďakujeme spoločnosti jose luis úver spoločnosti za vytvorenie finančnej platformy na pomoc ľuďom. Som požehnaný ako dobrodinec. Po prečítaní finančných odporúčaní pre túto spoločnosť som požiadal o 40 000 EUR. Tento proces bol rýchly. Táto spoločnosť vám neúčtuje zbytočné poplatky. Sú skutočne dôveryhodní a rozumejú potrebám ľudí, ktorí potrebujú pomoc. Nabádam ľudí, aby kontaktovali túto spoločnosť a spolupracovali s ňou. Máte 100% šancu získať peniaze a ich miera je iba 2%. tí ľudia, ktorí požiadajú o napísanie tejto spoločnosti e-mail, sú (joseluisloans@gmail.com)

kopl

apolkmnb polkmn,  1. 5. 2020

Prečítajte si moje svedectvo tejto úverovej spoločnosti
     (joseluisloans@gmail.com)
  Som vďačný Všemohúcemu Bohu za to, že ma povzbudil, aby som dôveroval spoločnosti jose luis úver. Naliehavo som potreboval peniaze a nikto mi nemohol pomôcť. Rozhodol som sa skontrolovať, či by som mohol získať nejakú legálnu a odpúšťajúcu spoločnosť, ktorá by mi pomohla s rýchlou pôžičkou. Videl som návrh Emilia, že pôžička z jose luis je dôveryhodná a tiež dostáva pôžičku od tejto spoločnosti. Najprv som sa bál, modlil som sa k Bohu, aby ma sprevádzal, dôveroval slovu pani Emiliovej a kontaktoval túto spoločnosť. Povedal by som, že táto spoločnosť je najposlušnejšia a najrozumnejšia spoločnosť, akú som kedy stretol. Úprimne povedané, táto spoločnosť sa stará o ľudí, ktorí potrebujú pomoc a pekne s nimi zaobchádza. Požiadal som o zaplatenie účtov a podporu môjho podnikania vo výške 20 000,00 EUR. Som tak hrdý, že môžem všetkým povedať, že som úspešne dostal 30 000,00 eur od spoločnosti Jose lui…

kopl

apolkmnb,  1. 5. 2020

Ďakujeme spoločnosti jose luis úver spoločnosti za vytvorenie finančnej platformy na pomoc ľuďom. Som požehnaný ako dobrodinec. Po prečítaní finančných odporúčaní pre túto spoločnosť som požiadal o 40 000 EUR. Tento proces bol rýchly. Táto spoločnosť vám neúčtuje zbytočné poplatky. Sú skutočne dôveryhodní a rozumejú potrebám ľudí, ktorí potrebujú pomoc. Nabádam ľudí, aby kontaktovali túto spoločnosť a spolupracovali s ňou. Máte 100% šancu získať peniaze a ich miera je iba 2%. tí ľudia, ktorí požiadajú o napísanie tejto spoločnosti e-mail, sú (joseluisloans@gmail.com)

PÔŽICKA DE GARTEN JACQUES

PÔŽICKA DE GARTEN JACQUES,  16. 3. 2020

srdečne
Ak potrebujete akúkoľvek pomoc alebo potrebujete pôžičku
Kontaktujte iba GARTEN JACQUES
A nebudete sklamaní.
S týmto úžasným človekom GARTEN JACQUES
Dostal som sumu 40.000€
nebolo to ľahké, ale ďakujem Bohu
Moje meno je ALENA DOBIASOVA
Je to človek srdca, ktorý vždy dodržiava svoje povinnosti.
Je mužom svojho slova
A ďakujem veľmi pekne Bohu za to, že si to dal na moju cestu.
Vždy mu za všetko ďakujem.
Budem mu vždy vďačný.
Viac informácií
Kontakt e-mailom na adrese:
alenadobiasova132@gmail.com
Alebo kontaktujte veriteľa a požiadajte ho o ďalšie informácie
gartenjacques08031957@gmail.com
Ak nepotrebujete pôžičku
Môžete informovať svoju rodinu, svojich bratov, svojich priateľov.
ďakujem

PÔŽICKA DE GARTEN JACQUES

PÔŽICKA DE GARTEN JACQUES,  16. 3. 2020

srdečne
Ak potrebujete akúkoľvek pomoc alebo potrebujete pôžičku
Kontaktujte iba GARTEN JACQUES
A nebudete sklamaní.
S týmto úžasným človekom GARTEN JACQUES
Dostal som sumu 40.000€
nebolo to ľahké, ale ďakujem Bohu
Moje meno je ALENA DOBIASOVA
Je to človek srdca, ktorý vždy dodržiava svoje povinnosti.
Je mužom svojho slova
A ďakujem veľmi pekne Bohu za to, že si to dal na moju cestu.
Vždy mu za všetko ďakujem.
Budem mu vždy vďačný.
Viac informácií
Kontakt e-mailom na adrese:
alenadobiasova132@gmail.com
Alebo kontaktujte veriteľa a požiadajte ho o ďalšie informácie
gartenjacques08031957@gmail.com
Ak nepotrebujete pôžičku
Môžete informovať svoju rodinu, svojich bratov, svojich priateľov.
ďakujem

pôžičku

Christine V,  11. 3. 2020

Som Christine V, rád by som sa podelil o pozoruhodné svedectvo o tom, ako som získal úver 20.000 EUR prostredníctvom úveru ELENA NINO a najrôznejších druhov. ak máte záujem o kontakt na pôžičku e-mailom: elenanino0007@gmail.com

pôžičiek

Jurg Marti,  18. 2. 2020

Som pán Jurg Marti, súkromný veriteľ. Ponúkame rýchlu pôžičku s veľmi nízkou úrokovou sadzbou 2%, preto sa k nám vráťte prostredníctvom nášho e-mailu: jurgmarti0@gmail.com, kde získate viac informácií o tejto ponuke pôžičiek. S úctou, pán Jurg Marti

Ste obchodný muž alebo žena?

Hope elinal,  18. 2. 2020


Ste obchodný muž alebo žena? Som generálny riaditeľ úverovej spoločnosti Hope Elinal a chcem, aby ste všetci vedeli, že sme pripravení požičiavať si pôžičky iba tým, ktorí potrebujú pôžičku, aby oslávili Štedrý deň lepším spôsobom ako kedykoľvek predtým a tiež tým, ktorí sú v potrebujeme finančnú podporu, čo vôbec, takže ak tam vonku potrebujete vianočnú pôžičku alebo pôžičku na vyrovnanie svojich dlhov alebo účtov, môžete nás kontaktovať na e-mailovej adrese VIA (Kplendes@outlook.com), kde nájdete ďalšie podrobnosti. o týchto transakčných úverových fondoch

Ako som dostal pôžičku

Faye Miller,  16. 2. 2020

som dnes šťastný muž? Povedal som si, že každý veriteľ, ktorý by mohol zmeniť môj život a život mojej rodiny potom, čo bol týmito podvodníkmi online úverom vážne odvedený, odporučím im každú osobu, ktorá hľadá pôžičku. Dala šťastie mne a mojej rodine, hoci na začiatku som pre ňu ťažko verila kvôli svojim skúsenostiam s minulými poskytovateľmi pôžičiek, potrebovala som pôžičku 300 000,00 dolárov, aby som mohla začať svoj život ako osamelí rodičia s dvoma deťmi „Stretla som tohto čestného a bohabojného poskytovateľa úveru online MRS KARIN SABINE, ktorý mi pomohol pri pôžičke 300 000,00 dolárov v amerických dolároch, je to skutočne strašná žena, ktorá pracuje s renomovanou úverovou spoločnosťou. Ak potrebujete pôžičku a ste si stopercentne istí, že pôžičku splatíte, kontaktujte ju na adrese (sabinhelps@gmail.com) .. a informujte ich .. Ďakujeme. Buď požehnaný.

online pôžička do 990 000 000 eur, len kraj BA,TT,NR : Celý kraj  SR  slovensko  Celá SR

UNICEF  FINANCIAL ,  1. 4. 2020

UNICEF a UN Foundation " pomoc pri poskytovaní peňazí (BNP PARIBAS bank) na karte epidémie covid 19.'
Adresa: 11 Charing Cross Road, Londýn, WC2H 0EP ** * Ref. 9393/75950/17-Lot: 2019 / wumt / 8490
(olgaelena0001@gmail.com)

Môžete si byť istí, že dostanete online pôžičku od spoločnosti Cetelem úplne zadarmo a na akýkoľvek účel.

Poplatok nebude stáť viac ako vrátenie vášho penny! Všetky online úvery sú štandardne poskytované:

bezplatne na spracovanie alebo požičiavanie
žiadny poplatok za mimoriadne splátky úveru
Žiadne prekážky a senzory
Cetelem vám poskytne online pôžičku bez zbytočných byrokratických prekážok:

bez ručiteľa do výšky 35 000 EUR
bez nehnuteľností alebo inej zodpovednosti
bez nutnosti otvoriť nový bankový účet . Môžete splácať svoj úver z vášho bežného bankového účtu
bez záväzku, môžete splácať úver kedykoľvek
Až 80 000 EUR a nízke mesačné platby
V online kalkulačke si vyberiete výšku úveru a dobu splácania, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám:

Ponuka pôžičky

Jurg Marti,  6. 2. 2020

Som pán Jurg Marti, súkromný veriteľ. Ponúkame rýchlu pôžičku s veľmi nízkou úrokovou sadzbou 2%, preto sa k nám vráťte prostredníctvom nášho e-mailu: jurgmarti0@gmail.com, kde získate viac informácií o tejto ponuke pôžičiek. S úctou, pán Jurg Marti

Ako som dostal pôžičku

Faye Miller,  22. 1. 2020

Ahojte všetci, dnes som veľmi nadšený. Videl som komentáre ľudí, ktorí už dostali pôžičku od Sabinehelps@gmail.com a potom som sa rozhodol prihlásiť sa na základe ich odporúčaní a len pred pár hodinami som potvrdil celkovú sumu 10 000 EUR, ktorú som požiadal vo svojej vlastnej banke zodpovednosti. Toto je skutočne skvelá správa a odporúčam každému, kto potrebuje skutočnú pôžičku, aby predložil žiadosť prostredníctvom svojho e-mailu: sabinhelps@gmail.com

Pričevanje

Theresa,  7. 1. 2020

Im Theresa Oliver menom. ale žijem v USA, Pred niekoľkými mesiacmi som bol finančne napätý a kvôli svojej zúfalstve ma niekoľko podvodníkov online podviedlo. a kvôli mojej profesii, keď som slobodná matka, s dvoma deťmi a celý svet vyzeral, akoby viselo na mne, a sťažujem sa a diskutujem o svojej priateľke na sociálnych sieťach, ktorá žije v Poľsku, ktorý ma odkázal veľmi spoľahlivej veriteľke (pani Antonia Rowan) z úverovej služby (CREDIT-SUISSE) bola spasiteľkou Bohom vyslaným na záchranu mojej rodiny pôžičkou 85 000,00 USD s úrokovou sadzbou 3%, bez stresu, kontaktujte jej úverovú credit-suisse147@hotmail.com

Ako som dostal pôžičku

Karin Sabine,  3. 1. 2020

Ste obchodný muž alebo žena? Ste vo finančnej neporiadku alebo potrebujete finančné prostriedky na začatie vlastného podnikania? Potrebujete splácať svoje dlhy alebo splatiť svoje účty alebo začať pekný obchod? Máte nízke kreditné skóre a bude pre vás ťažké získať kapitálovú pôžičku od miestnych bánk / iných finančných inštitúcií? Potrebujete jednu pôžičku alebo financovanie z akéhokoľvek dôvodu, napríklad: Email: sabinhelps@gmail.com

loan

joshua benjamin,  14. 5. 2020

Ste podnikateľ alebo podnikateľka? Ste vo finančnej neporiadku alebo potrebujete peniaze na začatie vlastného podnikania? Potrebujete splácať úvery, vyrovnať svoje dlhy alebo začať pekný obchod? Máte nízke kreditné skóre a bude pre vás ťažké získať kapitálovú pôžičku od miestnych bánk / iných finančných inštitúcií? Potrebujete pôžičku alebo financovanie z nejakého dôvodu, e-mail joshuabenloancompany@gmail.com

Naliehavo potrebujete peniaze, aby ste sa dostali z dlhov?

Larry Fox,  10. 11. 2019

Skúsili ste získať pôžičky od bánk bez úspechu? Naliehavo potrebujete peniaze, aby ste sa dostali z dlhov? Potrebujete peniaze na rozšírenie alebo založenie vlastného podnikania? Získajte pôžičku od jednej z popredných úverových spoločností vo Veľkej Británii. Ak potrebujete ďalšie informácie, kontaktujte nás prostredníctvom WhatsApp: +14092051142 alebo e-mailom: larryfox2017@gmail.com

Online pôžičky 24/7

Jack C. Financial Home,  30. 12. 2019

Hľadáte skutočnú pôžičku za prijateľnú úrokovú sadzbu? spracované do 4 až 6 pracovných dní. Zainteresovaní kandidáti by nás mali dnes kontaktovať kvôli vašej online rýchlej a ľahkej pôžičke bez stresu.

Meno: Jack C. Financial Home
E-mail: cinoj00@gmail.com
Online pôžičky 24/7.
Tešíme sa na Vašu rýchlu reakciu.