České Fincentrum a Swiss Life Select sa zlúčia k 1. septembra 2019


			České Fincentrum a Swiss Life Select sa zlúčia k 1. septembra 2019

Necelý rok po akvizícii spoločnosti Fincentrum švajčiarskou skupinou Swiss Life dôjde k zlúčeniu aktivít skupiny v Českej republike pod jednu spoločnosť. 

Klienti aj poradcovia tak budú benefitovať z širšej ponuky služieb, produktov a know-how. Spoločnosti Fincentrum Česko a Swiss Life Select Česká republika sa zlúčia k 1. septembru 2019.

Obe spoločnosti doteraz pôsobili na českom trhu samostatne. Fincentrum je dlhodobo špičkou komplexného finančného poradenstva v oblasti poistenia, investícií a úverov na bývanie v Českej republike i na Slovensku. V nich patrí k najväčším sprostredkovateľom na trhu, každoročne dojedná nové hypotéky v objeme podobnom stredne veľkým bankám na českom trhu.

Swiss Life Select je naopak známa prepracovanou ponukou investícií a služieb s vysokou pridanou hodnotou pre bohatších klientov. Aj preto zostanú obe obchodné značky a poradenské siete zachované. Klienti budú môcť aj po fúzii riešiť svoje finančné potreby s poradcom, na ktorého sú zvyknutí. 

„Zachovanie oboch značiek na českom trhu, ich silných stránok aj firemnej kultúry, je dôležitou správou predovšetkým pre poradcov oboch spoločností. Vďaka švajčiarskemu akcionárovi s viac ako 160-ročnou tradíciou a silným kapitálom máme šancu vytvoriť poradcom zázemie, ktoré nemá v Českej republike konkurenciiu "uviedol Filip Duchoň, generálny riaditeľ spoločnosti Fincentrum. 

„Našou ambíciou je, aby novovzniknutá spoločnosť hrala prím v celom stredoeurópskom regióne. Aj preto spoliehame na skúsených poradcov a sme pripravení vytvoriť pre nich také podmienky, ktoré ich budú motivovať k ďalšiemu profesijnému rastu. Swiss Life bude v rámci regiónu CEE naďalej investovať do inovatívnych riešení s prínosom pre klientov i poradcov," doplnil Karel Šulc, generálny riaditeľ Swiss Life Select Česká republika.

Spoločnosť Fincentrum súčasne oznámila zmeny vo svojej obchodnej sieti. Ku koncu júla ukončila spoluprácu s tromi zemskými riaditeľmi, ktorí konali proti záujmom spoločnosti Fincentrum. Títo riaditelia usilovali o odvedenie časti poradenskej siete a stratili dôveru manažmentu i akcionárov spoločnosti. 

„Ukončenie spolupráce s kolegami, ktorí sa väčšou či menšou mierou podieľali na raste Fincentra v posledných rokoch, ma ľudsky veľmi mrzí. Nemôžeme však akceptovať snahu o dosiahnutie krátkodobého zisku malej časti obchodnej siete na úkor poradcov, ktorí sa snažia každý deň hľadať tie najlepšie riešenia pre našich klientov. Je našou zodpovednosťou voči klientom, ostatným poradcom aj obchodným partnerom nastaviť podmienky tak, aby boli férové ​​pre všetkých," uviedol k razantným zmenám v poradenskej sieti Fincentra Filip Duchoň. 

Skupina Swiss Life je lídrom finančného poradenstva v strednej a východnej Európe. Novovzniknutá spoločnosť Fincentrum & Swiss Life Select a.s. prinesie s podporou silného akcionára klientom aj poradcom v Českej republike výhody v podobe inovatívnych riešení, technologických noviniek a svetových produktov.

Zdroj: Fincentrum Česká republika

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články