Swiss Life kupuje finančno-sprostredkovateľskú spoločnosť Fincentrum


			Swiss Life kupuje finančno-sprostredkovateľskú spoločnosť Fincentrum

Švajčiarska finančná skupina Swiss Life kupuje finančno-sprostredkovateľskú spoločnosť Fincentrum, ktorá podniká v Čechách a na Slovensku. Schválenie transakcie regulačnými úradmi sa očakáva koncom tohto roka.

„Aktivity spoločnosti Fincentrum dobre doplňujú lokálnu ponuku spoločnosti Swiss Life Select,” povedal Nils Frowein, predseda dozornej rady Swiss Life Select CZ a člen predstavenstva Swiss Life Group. Zmluvné strany sa dohodli, že cenu transakcie nezverejnia.

Obe spoločnosti si ponechajú svoje zavedené značky, obchodnú štruktúru a portfólio služieb.  

Spolumajiteľ a riaditeľ Fincentra Petr Stuchlík je v susednom Česku jednotkou kandidátky českého hnutia ÁNO do októbrových komunálnych volieb v Prahe. „Za posledných 18 rokov sme sa stali renomovanou firmou, ktorá akvizíciou skupinou Swiss Life vstupuje na medzinárodný trh. Som si istý, že táto udalosť ešte viac posilní našu pozíciu na trhu," uviedol Stuchlík.

Akvizícia musí získať potrebné schválenie regulačných úradov. Očakáva sa, že transakcia bude dokončená vo štvrtom štvrťroku tohto roka. Obe zmluvné strany sa dohodli, že cena transakcie nebude zverejnená.

Swiss Life je poprednou európskou finančnou skupinou pôsobiacou v oblasti správy privátnych aj korporátnych financií, riadenia rizík a zaistenia penzie. Kľúčovými trhmi skupiny sú Švajčiarsko, Francúzsko a Nemecko. Skupina má približne 8 000 zamestnancov a zhruba 5 000 certifikovaných finančných poradcov.

Spoločnosť Fincentrum vznikla v apríli 2000 s cieľom vybudovať na českom internete finančný portál. Web kúpila v júli 2001 akciová spoločnosť Mafra. Po predaji internetového portálu pokračovala skupina Fincentrum v rozvoji finančno-sprostredkovateľských aktivít. Na Slovensku pôsobí od roku 2007.

Zdroj: ČTK, SITA, Fincentrum

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

vrana k vrane sada

Dura00,  14. 9. 2018

Vrana k vrane sada. Rovnaki kupili rovnakych....

RSS