Zisk zaisťovne Munich Re klesol v 2. kvartáli približne o 40 %


			Zisk zaisťovne Munich Re klesol v 2. kvartáli približne o 40 %
24.7.2020 Zahraničie

Nemecká zaisťovacia spoločnosť Munich Re ruší pôvodný plán spätného odkúpenia akcií, keďže výsledky za 2. kvartál poukázali na výrazný pokles zisku.

Pod ten sa podpísala pandémia nového koronavírusu, ktorá viedla k zrušeniu viacerých plánovaných veľkých podujatí.

Munich Re v pondelok oznámila, že čistý zisk dosiahol v 2. štvrťroku približne 600 miliónov eur. V rovnakom období minulého roka predstavoval zisk zaisťovne 993 miliónov eur. Napriek poklesu zisku je výsledok omnoho lepší, než sa čakalo. Analytici oslovení agentúrou Reuters očakávali pokles zisku až na 405 miliónov eur.

Straty v dôsledku opatrení spojených so šírením nového koronavírusu predstavovali približne 700 miliónov eur. Najväčší podiel na tom mali straty spojené s rušením plánovaných podujatí.

Zaisťovňa ešte vo februári uviedla, že plánuje spätné odkúpenie akcií v hodnote maximálne 1 miliardy eur. Program však koncom marca prerušila s tým, že ďalšie informácie poskytne neskôr podľa vývoja situácie.

Teraz oznámila, že tento program už realizovať nebude. Ako uviedla, dôvodom je stále vysoká neistota v súvislosti s makroekonomickým vývojom a finančným vplyvom pandémie nového koronavírusu. Podľa Munich Re sa táto neistota počas najbližších mesiacov nezmierni.

Zdroj: TASR

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články