Zisk poisťovne AIG v štvrtom kvartáli klesol


			Zisk poisťovne AIG v štvrtom kvartáli klesol
16.2.2015 Zahraničie

NEW YORK - American International Group Inc (AIG), ktorá je najväčšou komerčnou poisťovňou v USA a Kanade, za štvrtý kvartál vykázala nižší zisk, ako sa očakávalo. Výsledky poisťovne totiž poškodili nízke úroky a refinancovanie záväzkov.

 

 

AIG v období októbra až decembra 2014 evidovala pokles čistého zisku o 67 % na 655 mil. USD, čiže na 0,46 USD na akciu z úrovne 2 mld. USD, čiže 1,34 USD na akciu v rovnakom kvartáli predošlého roka.

Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, predpokladali, že AIG za záverečný štvrťrok vlaňajška dosiahne zisk 1,05 USD za akciu. Prevádzkový zisk spoločnosti za štvrtý kvartál bol v sume 1,4 mld. USD, čiže 0,97 USD na akciu.

Čistý výber poistného v oblasti poistenia majetku a zodpovednosti za škodu klesol o zhruba 2 % na 5,207 mld. USD. Čistý výber poistného v oblasti životného a úrazového poistenia sa zmenšil o 5 % na 2,926 mld. USD. Poisťovňa uviedla, že zo svojho zisku vyplatí dividendy v sume 0,125 USD na akciu. Zároveň schválila spätné odkúpenie akcií až do hodnoty 2,5 mld. USD.

Zdroj: SITA, Reuters

Zdroj: SITA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články