Zaujímavosť: Kde sa v Británii najviac kradnú autá?


			Zaujímavosť: Kde sa v Británii najviac kradnú autá?

K ukradnutiu aut dôjde oveľa pravdepodobnejšie vo východnom Londýne v oblastiach Ilforde a Romfordu ako kdekoľvek vo Veľkej Británii. 

Porovnanie regiónov vykonal porovnávač MoneySuperMarket. Spoločnosť analyzovala na 5,9 milióna poistných zmlúv v období medzi májom 2018 a májom 2019, aby identifikovala poštové smerovacie čísla v celej Británii s ohľadom na najväčšiu a najmenšiu náchylnosť k odcudzeniu vozidiel

Ilford a Romford ovládli čelo zoznamu, pretože ich kvóta bola 16,1, resp. 15,4 na 1000 áut. Za nimi nasledovali Birmingham (13,1), Halifax (10,6) a Liverpool (9,6).

Na opačnom konci sa umiestnili Kirkwall v Orkney ako najbezpečnejšie lokalita s tou najnižšou kvótou odcudzených vozidiel: 0,3 na 1000 áut. Veľmi bezpečné sú aj škótske Outer Hebrides (0,5), Inverness (0,6), Galashiels (0,7) alebo Dumfries (0,8). 

„Keď sa bavíme o zlodejoch áut, Londýn je celkom jasne najhoršou oblasťou a jeho dve štvrte absolútne dominujú. V TOP desiatke najrizikovejších lokalít sú tri londýnske," povedala Rachel Wait., hovorkyňa spoločnosti MoneySuperMarket.

„Správna úroveň poistenia je kľúčom k minimalizácii vlastných nákladov, ak dôjde ku krádeži auta. Samozrejme tiež prevencia. K tej patrí možno parkovať mimo komunikácie a nenechávať vo vozidle cenné predmety na očiach. To sú dve základné opatrenia, ktoré môžu odcudzeniu zabrániť, "uzavrela Rachel Wait.  

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS